so1

23 Nisan Special Olympics

Turkish Society of Canada’nın, 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Toronto’da her yıl düzenlemekte olduğu bir diğer etkinlik ise 1 Mayıs tarihinde Ryerson Universitesi’nde Special Olympics Ontario ile birlikte organize edilen Special Olympics etkinliği oldu.

Gönüllülerimiz, her zaman olduğu gibi yine erkenden gelip, kapalı spor salonunu Türk ve Kanada bayrakları ve flamalar ile süslediler. Öğrencileri karşılama için ayrı gruplar oluşturdular. Her gelen grup ilgili karşılama ekibi tarafından kendilerine ayrılan yerlere yönlendirildiler. Tüm ekiplerin salona gelmesinin ardından oyunlar başladı. Katılımcılar, kendileri için özel olarak tasarlanan farklı oyunları belli bir sıra içinde tamamlamak için bir oyundan diğerine aksatmadan geçtiler. Gönüllülerimiz her oyun istasyonunda, katılan öğrencilere destek oldular.

Oyunların sonunda, katılan öğrenciler hak ettikleri alkışları ve madalyalarını organizasyon komitesinden aldılar. Hep birlikte başarılarını yaptıkları danslar ile kutladılar. Ardından kendileri için hazırlanan öğlen yemeklerini yine sponsorlarımız ve gönüllülerimiz ile birlikte yediler. Göz açıp kapayana kadar geçen saatler sonunda, tüm katılımcılar yüzlerinde gülümseme ile Ryerson Universitesi’nden ayrıldı.

Farklı kültür gruplarından ve farklı özel gereksinimlere sahip öğrencileri bir araya getirerek, hem Toronto’da yaşayan Türk toplumunun varlığını hissettirmek, hem de Toronto’nun çok kültürlü yaşamına ve düzenine katkı sağlamak, ve doğal olarak Ata’mızın emaneti Çocuk Bayramı’nı, burada, Türkiye’den binlerce kilometre uzakta farklı kültürlerden çocuklar ile ve genç gönüllülerimizle kutlamak, Turkish Society of Canada derneğinin temel amaçları idi.

Katilimci çocuklar ise öyle mutlu oldular, öyle güzel vakit geçirdiler ki, gözlerindeki mutluluğu gördükten sonra gönüllülerimiz tüm yorgunluklarını unuttu ve onları mutlu etmiş olmanın iç huzuru ile alandan ayrıldılar.

Gönüllü arkadaşlarımızdan Orçun Tüten’e video için teşekkür ederiz!