cumhuriyet bayrami 2

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız bu yıl Oakville’de yaşayan toplum gönüllülerimiz tarafından organize edilen yeni bir etkinlikle daha kutlandı. Toronto baskonsolosumuz Sn. Erdeniz Sen’in de katıldığı, derneğimiz başkan yardımcısı Cenk Sayın’ın da bir konuşma yaptığı, 18 Ekim Pazar gunu, saat 18:00 ile 22:00 arasi Oakville Yacht Squadron Clubhouse’da Cumhuriyet Bayramı’mızı kutlamak icin duzenlenen kokteylde toplum üyelerimiz bir araya geldiler.

Etkinlikte toplanan 1,155 Kanada Doları tutarındaki bağış ise yine organizasyon komitesi tarafından Mehmetcik Vakfına bagışlandı. Bu güzel etkinlik ve anlamlı bağışları için kendilerini kutluyoruz.

Ayrıca Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümü münasebetiyleTürkiye Cumhuriyeti Toronto Başkonsolosu  Erdeniz Şen ve eşi 29 Ekim 2015 Perşembe günü saat 18:00 – 20:00 arasında University of Toronto bünyesinde yer alan Hart House’da tüm toplum üyelerinin davetli olduğu bir resepsiyon verdiler. Aynı gün Queens Park’ta yer alan Legislative Assembly binası önünde İstiklal Marşı okunarak göndere Türk Bayrağı çekilme töreni gerçekleştirildi.

cumhuriyet bayrami