IMG_0361

Asian Heritage Month

York Regional Police ve Canadian Multicultural Council – Asians in Ontario, ortaklaşa düzenledikleri Asian Heritage Month etkinliği 30 Nisan 2016 günü Aurora’da bulunan York Regional Police merkezinde gerçekleştirildi. Bu etkinliğin amacı kökleri Asya’ya uzanan ve zengin çesitliliğini oluşturan toplumu anlatmak idi.

Gönüllülerimizden Nermin ve Cengiz Kahramanoğlu hem Turkish Society of Canada’yı hem de Türk toplumunu temsil etmek üzere bu etkinliğe katıldı. Hem York Polis Teşkilatı yöneticileri ile hem de farklı toplum temsilcileri ile görüşmelerde bulundu, ilerideki olası işbirlikleri değerlendirildi.

York Bölgesel Polisi, geçmişte farklı toplumlardan gelen temsilcilerin biraraya gelerek bu etkinlikte buluşmasının, birbirlerinin kültürlerini öğrenmeleri açısından sayısız fırsatlar sunduğunu belirtti. Bu etkinliğin de York bölgesinde yaşayan toplumların yemek ve müziklerinin Asya’daki farklı bölgelerdeki köklerine işaret edeceğini söyledi.

Etkinliğe ayrıca Immigration Bakanı John McCallum, Markham Valisi Frank Scarpitti, York Polis Teşkilatı yöneticileri de katılarak birer konuşma yaptılar.

Bu etkinliğe katıarak, bizleri temsil eden sevgili Kahramanoğlu ailesine çok teşekkür ediyoruz.

IMG_0366 IMG_0364 IMG_0365

IMG_0362 IMG_0363