berk2

Berk Nasi’yi Kaybettik

Sevgili kardeşimiz, Turkish Society of Canada’nın can gönüllüsü Berk’i, 27 Ekim 2016 günü daha 22 yaşında iken kaybettik. İki yıl önce 1 Ekim tarihinde konulan Lösemi teşhişi sonrasında Toronto’da Princess Margaret Hastanesi’nde sürdürülen tedavi süreci maalesef başarılı olamadı.

Turkish Society of Canada, 2015 yılının kış aylarında Canadian Blood Service tarafından düzenlenen ilik nakline yönelik bağış kampanyasına katılarak, genetik olarak aynı coğrafyadan gelen kişilerde ilik uyuşması olasılığı daha yüksek olması nedeniyle, özellikle Türk toplumu üyelerinin kampanyaya katılımları için destek olmuştu. Yapılan ilik nakli sonrasında, nice başarılı örneklerinde olduğu gibi, Berk’in de bu mücadeleyi kazanacağına inandık. Olmadı.

Sevgili Şebnem ve Nedim Nasi’nin oğlu ve Can’ın ağabeyi Berk, Ryerson Üniversitesi’nde okuyordu. Cenazesi 6 Kasım 2016 Pazar günü İstanbul’da Levent Camii’nde yapılacak törenin ardından Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecektir.

Berk’i son güne kadar çevresindekilere verdiği sevgisi, neşesi ve içtenliği ile hatırlayacağız. Huzur içinde uyu Sevgili Berk. Seni her zaman özleyeceğiz.