20160603_112757 (Medium)

Big Bike Etkinliği

Turkish Society of Canada(TSC) Big Bike Takımı Heart & Stroke Vakfı Tarafından VIP Takım Ödülüne Layık Görüldü

TSC Big Bike Team

Turkish Society of Canada Big Bike organizasyonunu koordine eden Cansu Meriçer ile bu etkinlik hakkında söyleşi yaptık.

Cansu, nerden geldi aklına böyle bir organizasyon?

Daha önce çalışmış olduğum firmada takım lideri olarak Heart and Stroke Vakfı Big Bike organizasyonunu koordine etmiştim. Bu fırsatla Heart & Stroke Vakfı’nın, her sene binlerce kişinin evlerine, sevdiklerine kavuşabilmesi için çözümler üreten bilimsel çalışmalara ve araştırmalara nasıl kaynak ve destek sağladığını gördüm. Turkish Society of Canada Yönetim Kurulu üyelerine bu aktiviteden bahsettim.  Herkes bu fikre çok sıcak baktı ve böyle anlamlı bir amaç uğruna bağış toplamaya destek olacağını belirtti. Büyük bisikletin pedallarını çevirecek ve Heart and Stroke Vakfı yararına bağış toplayacak 29 rider’a (binici’ye) ihtiyacımız vardı. Turkish Society of Canada Big Bike takımını kurduk ve 3 Haziran Toronto turumuz için hep beraber yolumuza koyulduk.

DSC_0048 (Small)

Heart and Stroke Vakfı yararına ne kadar bağış topladı takım?

3 Haziran 2016 tarihinde, Heart & Stroke Vakfı yararına toplam $5,730 bağış toplandı ve tüm TSC Big Bike binicileri 200 King Street West’te pedal çevirdik. Toplum üyelerinin yaptığı bağışlar sayesinde, Turkish Society of Canada Big Bike takımı Heart & Stroke Vakfı tarafından “VIP (Very Important Philanthropists) Team” yani “Çok Önemli Hayırseverler Takımı” ünvanına layık görülerek, her rider madalya ile ödüllendirildi. Heart and Stroke Vakfı, Toronto Office, Community Programs, Sr. Area Manager, Heather Black-Bunting tarafından gerçekteştiren ödül töreninde, katkılarından dolayı Turkish Society of Canada Big Bike takımına teşekkür edildi.

Heart & Stroke Vakfı yararına bağış toplanmasını sağlayan, maddi ve manevi yanımızda olan tüm toplum üyelerimize gönülden teşekkür ederiz.

DSC_0002 (Small)

Turkish Society of Canada Big Bike Takımı’nın en çok bağış toplayan rider’ı Hülya Sayın’a Heart and Stroke için nasıl bağış topladığını sorduk, cevabı aşağıdaki gibi.

Öncelikle böylesine anlamlı ve bir o kadar da keyifli bir etkinliği Derneğimize kazandırdığı için Cansu’ya çok teşekkürler.

Cansu’dan mesaj alır almaz hemen yakın çevreme Big Bike rider ’ı olarak bağış toplayabilmek için bilgilendirme notu yazdım, açılışı  beni kırmayacak sponsorlara verdim. En büyük bağışcım eşim oldu. Çok anlamlı bir etkinlik olması nedeniyle hiç zorlandığımı söyleyemem. Amacım, başlangıç itibari ile $1,000 toplayıp bu kez alacağım ödülü (Heart and Stroke Vakfı web sayfasından öğrenmiştim) TSC ‘ye devretmekti ve $1,100’la kampanyayı kapattım. Hatta son $100’lık bağış, etkinlik bittikten sonra yine bir hayırsever arkadaşımız tarafından yapıldı. Bana destek veren herkese gönül dolusu teşekkür ve sevgilerimi de iletmek istiyorum.

Bir dahaki sene yapılacak olan Big Bike aktivitesini iple çektigimi de belirtmek isterim.

DSC_0004 (Small)

Aynur İlkay da TSC Big Bike Takımı için başarılı bir şekilde bağış toplayanlar arasında. Aynur Hanım sizden de bu organizasyon hakkında ne düşündügünüzü ve nasıl Heart and Stroke Vakfı adına bagış topladığınızı dinlemek isteriz.

Cansu, sayende çok güzel bir başlangıca imza attık. Seni candan tebrik eder, teşekkürlerimi sunarım.

Hülya, topladığın bagış sayesinde eminim bir çok kişinin hayatını kurtardın, iyi ki varsın.

Şahin, topladıgın bağışlar için tebrikler! Sizler sayesinde hedefimizi fersah fersah geçtik.

Ben yarışdan Rüçhan’ın e-maili ile haberdar oldum. Sadece bağışta bulunmak için degil, Turkish Society of Canada (TSC) Big Bike takımına katılıp, ben de bağışlayacagımdan daha fazlasını elimden geldigi kadar toplamaya çalıştım. Çorbada benim de bir tutam tuzum olduysa ne mutlu bana.

Heart and Stroke Big Bike etkinligine  katılan bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Sizler sayesinde Turkish Society of Canada’nın sesi Toronto sokaklarında duyuldu. Eminim topladığımız bağışlarla bir çok kişinin hayatını kurtarmaya vesile olundu. Başardık!

Sağolun, varolun!

Son olarak takımın Vakıf adına en çok bağış toplayan Yörük ailesinden Şahin Yörük’e Turkish Society of Canada Big Bike aktivitesi hakkında ne düsündüğünü ve ailece nasıl bağış topladıklarını soruyoruz.

Kızım Yeşim, Heart & Stroke foundation’a yardım etmek için Turkish Society of Canada’nın takım kurmaya başladığını haber verdiğinde, benim de katılma fırsatım olur mu diye ona sordum ve hemen takıma ismimi eklettirdim. Heart & Stroke foundation’a yardım edeceğimiz için ve bunu Turkish Society of Canada (TSC) takımı olarak yapacağımız için çok daha anlamlı oldu. Heyecanla beklediğimiz gün gelinceye kadar, nasıl ve ne kadar bağış toplayabilirim diye düşünürken, günler gelip geçmişti bile. Çeşitli toplumlara üye olduğumdan, bu topluluklardan  tanıdığım tum arkadaşlarım bana destek oldu ve bir baktım ki topladığım bağış $700’a yakındı. Son iki hafta içinde de, iş yerindeki arkadaşlarım yardım etmişti.

Haziran’ın 3 ünde Turkish Society of Canada’yı temsil ederek Heart and Stroke Big Bike aktivitesine katıldığımız ve Heart and Stroke Vakfı adına iyi bir bağış topladığımız için gurur duyuyorum. Aynı zamanda Toronto sokaklarında bizim kadar ses yapan bir takim olmadığına eminimJ.

Bu inanılmaz güzel etkinliğe vesile olan TSC’ye, Cansu Meriçer’e, butun bağış yapanlara teşekkür eder ve katılanları da tebrik ederim!

2016-06-03-PHOTO-00003405 2016-06-03-PHOTO-00003422