img_5538-small

Canada Day Pikniği

Sevgili Telve okuyucuları.

TSC`nin düzenlediği geleneksel 1 Temmuz pikniğini geride bırakmış bulunuyoruz. Yağmurlu bir havada gerçekleşen bu seneki pikniğimizde herşeye rağmen vazgeçmeyen başta organizasyona büyük emeği geçen sevgili Meylin, değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve her zamanki gibi gönüllü arkadaşlarımızla hatıralarada kalacak çok güzel bir gün yaşadık. Hava durumundan izlediğimiz kadarıyla yağmurlu olacağı günler öncesinden belli olan bu etkinlikte hiç yılmadan hazırlıklar tamamlandı. Günün başlangıcında hiç de yağmur varmış gibi görünmeyen hava, ilerleyen dakikalarda susuzluktan kurumuş doğanın biraz da serinlemesine faydalı olacak gibi bütün hızıyla yağmaya başladı. Tentelerin altındaki ikramlıklarımızı koruyan sevgili arkadaşlarımız ve shelter`in altındaki yağmurdan kaçan sevgili piknikçilerimizin bu samimi havası görülmeye değerdi.

img_5500-small

Bir süre sağanak halinde süren yağmurdan sonra yeniden bize gülümseyen güneşi görmek, temizlenmiş ve susuzluktan yanmış doğanın o mis gibi kokusunu içimize yeniden çekmek doyulmaz bir zevkti. Bütün bunların yanında profesyonelce sunuma  hazırlanmış Pasha Restaurant`ın dürümleri, sevgili arkadaşlarımızın ikram ettiği salataları, dolmaları, lezzetli tatlıları ve benim bu sene çok hoşuma giden Sevgili Meylin`in çay ocağı köşesinden ikram edilen çay ve kahvelerimizi büyük bir keyifle yudumlarken, yeni tanıştığımız ya da uzun süre karşılaşamadığımız dostlarımızı orada yeniden görüp sohbet etmenin sevincini yaşadık.

img_5550-small

Bir organizasyonu daha başarıyla gerçekleştiren Turkish Society of Canada`ya, emeği geçen bütün arkadaşlara, hava şartlarına rağmen vazgeçmeden bu etkinliğe katılan sevgili Türk toplumunun değerli üyelerine çok teşekkür eder önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek diğer etkinliklerde görüşmeyi dilerim.

Sevgiler

Tülin Enbatan

Aşağıda, piknikte ilk defa tanıştığımız Zehra hanımdan bana gelen Mutluyum başlıklı emaili sizlerle paylaşiyorum.

“Canada Day Picnic’e iyi ki gelmişim. Orada hemşehrilerimle tanışmak beni çok mutlu etti. Kilometrelerce uzak da olsa, hiç birbirimizi tanımasak da aynı duygu ve düşünceleri paylaşabilmek ne güzel. Sizi tanıdığıma çok mutluyum. Sizinle tanışmamı sağlayan bu etkinliğe davetlerinden dolayı Dernek Yönetim Kurulu ve üyelerine teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle

ve görüşebilmek dileğiyle…..

ZEHRA  ZIHNIOGLU”

 

Tülin Enbatan, 1965 Istanbul doğumludur. Eğitimini babasının görevi nedeniyle Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Bilgisayar sektöründe system satış ve kurulum uzmanı olarak çalıştı. 1999 yılında Kanada’ya yerleşti. Paketleme şirketlerinde üretim hattı yöneticisi olarak çalıştı. Halen bir lojistik firmasında faturalama uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibidir. Turkish Society of Canada’nın her etkinliğinde gönüllü olarak çalışan fedakar üyelerindendir.