Dr. Danıs "Be Unreasonable" Reward – 2014

Dr. Danış "Be Unreasonable" Award – 2014

Dr. Danış “Be Unreasonable” ödülünün 2014 yılı kazananı, International Children and Youth Day Festival kapsamında 3 Mayıs günü Nathan Phillips Square’de düzenlenen etkinlikte duyuruldu. Bu yılın ödülüne, Sıla Özer hazırladığı “I will one day, help the less fortunate in Turkey” başlıklı yazısı ile layık görüldü. Törende, plaketini ve 1.000 Kanada Doları ödül çekini, Turkish Society of Canada Yönetim Kurulu üyesi Rüçhan Akkök’ün elinden aldı.

Dr. Danış “Be Unreasonable” ödülü, gençler arasında yaratıcı düşünceyi desteklemeyi ve gençlerimizin hedeflerini ve hayallerini geliştirmeyi amaçlayan ve kendilerini düzgün ifade etmelerini hedefleyen zorlu bir ödül. Aşağıdaki ödül tanımı, ödülü kazanmak için düşünülmesi gereken tüm unsurları özetliyor:

The award will be given to the applicant who authors the most inspiring essay, based on the following criteria:

Ambition: How ambitious are the applicant’s dreams and goals

Inspiration: Are the applicant’s goals inspiring

Benefit to the Turkish Community: How will the applicant’s goals, once achieved, help the Turkish Community

Benefit to the Canadian Community: How will the applicant’s goals, once achieved, help the entire Canadian Community

Potential: What has the applicant achieved or attempted in the past, relevant to the applicant’s current dreams and goals that makes the applicant deserving of this award.

Bu ödülü kazanan genç gönüllümüz Sıla Özer‘i kutluyoruz. Kendisini Kanada ve Türk toplumu içinde çok daha önemli yerlerde göreceğimiz inancını paylaşıyoruz.