Ataturk Statue in Washington DC

Editor’s Notes

EDİTÖR’DEN – Şubat 2014

Değerli Telve Okuyucuları,

Bir ayı daha bitirdik. Gönüllülerimiz, derneğimizin projelerini daha ilerilere götürmek ve yeni projeler hazırlamak için durmadan çalışmaya devam ediyorlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın kutlama etkinlikleri kapsamında her yıl Toronto’da düzenlediğimiz International Children Day etkinliği bu yıl gençleri de içine alarak International Children and Youth Day Festival olarak Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. Special Olympics Athletes Fun Day yine bu yıl festivalin ayrılmaz bir parçası olacak.

Yine bu sayımızda Duyurular bölümüne bir göz atma-nızı öneririm. güncel duyurularımız var. CTC tarafından düzenlenen “Turkish Youth Conference” etkinliği, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından gönderilen panel etkinliği, ve değerli sanatçımız Cem Başarır’ın resim sergisi ile ilgili duyurularımızı bulabilirsiniz.

Sayın Özay MEHMET, Brantford’ta 1914’te yaşanan kayıp Türk’ler olayını farklı bir açıdan inceliyor.

Kuzey Amerika’da güzel şeyler de oluyor. Washington DC’de açılan Atatürk heykeli ile ilgili haberimizi bu sayımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Sn. Pervin ÖZDİLER HÜNER, yine güzel anlatımı ile bizlerle beraber. Aralık ayında yaşadığımız buz fırtınasının hikayesini, olağan yaşamımızı nasıl etkilediğini ve çıkarımlarını bu ay bizlerle paylaşıyor.

Bu sayıda aramıza yeni katılan değerli yazarlarımız var.

Sn. Filiz DOĞAN, aile sağlığı ve mutlu yaşam konu-sunda yaptığı çalışmaları bize aktarıyor. Bu sayıda hamilelikte yaşanabilen sıkıntılar konusunda bizi bilgilendiriyor.

Sn. Mahir AYDIN’da bu sayımizda çalışmalarını ilk defa okuyucularımızla paylaşıyor. Okuma zorluğu çeken akıllı çocuklarımız için aydınlatıcı bilgiler aktarıyor.

Sn. Dr. İlhami GÖKÇEN bu ay Türk Müziğinin dini müzik dalında bizi bilgilendirmeye devam ediyor. Bu ay konusu Tekbir. İlgilenenlere duyurulur.

Asuman’ca Lezzetler bölümünde deniz özlemi çekenler için bir tarifimiz var. Sn. Asuman DİNÇER soğuk kış günlerinde, gelecek sıcak günlerin keyfini paylaşı-yor.

Sn. Metin GÜLER, Bu sefer Oscar adayı kısa filmler konusunda izlenimlerini aktarıyor ve ilgilenenlere güzel tavsiyeler veriyor.

Vergi Köşemizde, Sn. Jerry ÇOPUROĞLU, güncelliğini kaybetmeyen bir konuyu bizlerle tekrar paylaşıyor. Türkiye’ye dönmek isteyenlerin mutlaka okumasını öneriyoruz.

Güzel ülkemizden güzel bir gezi yazısı. Sn.Esra TOKMAKÇI, Edirne’de bir hafta sonunun keyfini okyanus ötesinden bizlere taşıyor.

Yine bu sayımızda da emeklerini esirgemeyen, değerli zamanlarını bize ayıran tüm yazarlarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Genç gönüllümüz Aylin Erzurumluoğlu’na dizgi çalışmalarındaki desteği için de teşekkür ediyoruz. Gelecek sayımızda tekrar görüş-mek üzere.