TSC Directory-Mohanza Kelly yazisi – ek konu resmi

Editörden

Değerli okuyucular,

23 Nisan etkinliklerinin yorgunluğunu henüz atlatmadan, Turkish Society of Canada gönüllüleri iki yeni organizasyon daha gerçekleştirdiler.

Ryerson Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Kariyer Günleri Etkinliği yine çok sayıda toplum üyemizi biraraya getirdi. Haberi bu sayımızda.

Etkinliğin gerçekleşmesinde büyük destek sağlayan değerli bilim insanımız Prof. Mustafa Koç ile yaptığımız söyleşiyi de bu sayımıza ekledik.

Ayrıca etkinliğe katılan ACCES ve CONTI kurumlarının temsilcileri ile yaptığımız söyleşiyi de bu sayımızda bulabilirsiniz. Kanada’ya yeni gelen veya iş bulma konusunda destek arayan okuyucularımıza tavsiye edilir.

Derneğimizde bu konu ile ilgili olarak çalışmaya başlayan ve bir veritabanı oluşturmayı hedefleyen  Ryerson Üniversitesi öğrencisi Mohanza Kelly ile yaptığımız söyleşi de bu sayımızda.

Diğer etkinlik ise, bu yıl Cansu Meriçer önderliğinde gerçekleştirdiğimiz Heart and Stroke Foundation yararına düzenlenen Big Bike etkinliği. Bu eğlenceli ve duyarlı etkinliğin detayları da bu sayımızda.

19 Mayıs hepimiz için önemi tartılmayacak ve unutulmayacak çok özel bir gün. Hatırlatmak istedik.

Cangönüllere teşekkür için düzenlelen Gönüller Partisi de Mayıs ayı içinde gerçekleştirildi. Biz de haberini yaptık.

Geleneksel Kanada Günü pikniğimizi de unutmadık. 1 Temmuz’da yine birlikteyiz. Duyurusu bu sayımızda.

Kanada’da artık her yerde başarılı bir toplum üyemizi görmek mümkün oluyor. TTC’de subway hattında çalışan ilk Türk bayan operator ile tanışmak ister misiniz? Söyleşisi bu sayımızda.

Sevgili Elif Barut yine çok keyifli bir yazısı ile bizleri eski yıllara götürüyor. Her zamanki gibi bir zevkle okuyacağınıza eminiz.

Değerli büyüğümüz ve Briç üstadımız Serdar Özyetiş, bu sayımıza çok ilginç bir briç elinin analizi ile katılıyor. Meraklıları için çok yararlı olacaktır.

Ve tabii ki yine Sevgili Asuman Dinçer harika bir tarifi yine harika fotoğrafları ile bizlerle paylaşıyor. Her mutfakta pişmesi gereken bir yemek.

Şiir köşemizde ise bir Haziran ayında aramızdan ayrılan değerli şairimiz Cahit Külebi’yi konuk ettik. Kendisini gençlerimizin de tanımasını istedik.

Her sayımızda olduğu gibi, Sevgli Fulden Erkan başta olmak üzere, emeği geçen tüm gönüllülerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Onlar olmadan olmazdı.

Hepinize keyifli bir yaz diliyoruz.

Kalın sağlıcakla…

Turkish Society of Canada