ibrahim-cokisler-10-kasim-2016-5-small

Editörden

Kasım, Ata’mızın aramızdan bedenen ayrıldığı, bizlerin ise onu en derin saygımız ve sevgimizle andığımız ay. Bu sayımızı 10 Kasım anma etkinliklerimize ayırdık.

10 Kasım etkinliğimiz ile ilgili haberimizi ve Turkish Society of Canada’nın basın duyurusunu dergimizin başında sizlere aktarıyoruz.

Değerli söz ustası Sunay Akın bu yıl bir kez daha bizlerleydi ve etkinliğimizde gerçekleştirdiği yepyeni gösterisi ile izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Biz de haberini yaptık.

Sunay Akın ile sevgili gönüllümüz Sezin Atasoy, gösteri öncesi güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. Sizlerle bu sayımızda paylaşıyoruz.

Organizasyon komitesi adına Cenk Sayın’ın yaptığı açılış konuşmasını ve Ayşegül Kalkan’ın seslendirdiği ve Mustafa Kemal’i anlatan metni de bu sayımızda sizlere aktarıyoruz.

10 Kasım etkinliğimiz 100’e yakın isimsiz gönüllümüzün özverili çalışmaları ile gerçekleştirildi. Sizlere hazırlık sürecinde yaşananları fotoğraflarla anlatmak istedik.

Bu yıl etkinlğimizin güzel videoları da hazırlandı. İzlemek isteyenler için etkinliğin 3 dakikalık özetini, gönüllülerimizin gösterisini ve kapanış seramonisini üç ayrı video ile aktarıyoruz. İzlemenizi öneriyoruz.

Değerli yazarlarımız yine bizlerle bu sayımızda.

Segili büyüğümüz Sayın Şükrü Hüner, bu sayımızda Kanada’da yaşayan bir Türk’ün gözü ile anavatanımızı anlatıyor. “Güneşin Batmadığı Yer” adlı yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Sevgili Elif Barut, yine kalemi ile harikalar yaratmış. Bu kadar mı güzel anlatılır bir duygu, hem de uzun uzun anlatmadan. Okuyucularımız anlayacaklar.

Sevgili büyüğümüz, briç ustamız Sayın Serdar Özyetiş bu sayımızda yararlı bir briç tekniğini anlatıyor. Meraklılarına tavsiye olunur.

Şiir köşemizin bu sayımızdaki konuğu Ümit Yaşar Oğuzcan. Ölüm yıldönümünde sizlere bir kez daha hatırlatmak istedik.

Ve her zaman olduğu gibi, bu sayımızın yayınlanmasında emeği geçen system yöneticimiz sevgili Fulden Erkan’a, değerli yazarlarımıza, emeği geçen tüm gönüllülerimize kucak dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kalın sağlıcakla,

Saygılarımızla,

Turkish Society of Canada