15385255_618530851605238_5709205196603225946_o (Medium)

Editörden

Değerli Toplum Üyelerimiz,

Kocaman ve hiç de özlemeyeceğimiz bir yılı geri bıraktık. Bundan sonrasına umutla bakmak istiyoruz. 2017 yılının hepinize güzellikler getirmesini diliyoruz.

Önceki sayımızda derneğimizin 10 yılını değerlendirmiş ve yapılanları özetlemeye çalışmıştık. Bu sayımızda ise 10. Yıllk Olağan Genel Kurul’umuz ve 10. Yıl kutlama etkinliğimiz haberi başlıyoruz.

Ayrıca 10. Yılımız ile ilgili olarak beş kurucu üyemize farklı sorular sorduk ve yanıtlarını bu sayımızda paylaşıyoruz.

Derneğimiz Yönetim Kurulu’na ve gönüllülerimize yine boş durmadılar. Etkinlikler düzenlediler, etkinliklere katıldılar.

Turkish Society of Canada, Ocak ayında Emekli Deniz Kurmay Alpay Ali Türkşen’I Toronto’da konuk etti ve toplum üyelerimize bir seminer verdi. Haberini bu sayımızda bulabilirsiniz.

Gönüllülerimiz ayrıca Aralık ayı içinde iki farklı etkinlikte derneğimizi temsil ettiler.

Her yıl katıldığımız Food basket etkinliği ve bu yıl ikinci defa katıldığımız Holiday in Town etkinliği. Gönüllülerimiz Betül Kırali ve Nermin Kahramanoğlu bu etkinlikleri haberleştirdiler. Emekleri için çok teşekkür ediyoruz.

Ocak ayında gönüllülerimiz artık gelenekselleşen Gönüllüler partisi’nde buluştu. Eğlendi, dinlendi ve sonraki etkinlikler için enerji topladı.  Biz de fotoğraflarla birlikte size aktardık.

Resim sanatçımız Sibel Coşkuner’in öğrencilerinin hazırladığı serginin haberini de sizlerle paylaşıyoruz. Sanatın güzelliği ve çocukların yaratıcılığı hepimiz için mutluluk kaynağı.

Toronto Klasik Türk Müziği Korosu, Mart ayında konser veriyor. Biz de bu etkinliği sizlere duyurmak istedik.

Gönüllü ve özverili yazarlarımız bizi bu sayımızda da yalnız bırakmadılar.

Değerli büyüğümüz Şükrü Hüner bu sayımızda Sufi inancı ve insan sevgisini birlikte aktarıyor bizlere.

Sevgili Elif Barut ise akıcı tarzı ile yine bir solukta okuyacağınız bir baska hayat dersi ile karşımızda. Meraklılarına duyurulur.

Sevgili gönüllümüz Tülin Enbatan yine bizlerle. Uzmanı olduğu bir konuda, gönüllü olmanın güzelliklerini anlatıyor. Kaleminin de güçlü olduğunu kanıtlıyor.

Ve sevgili Asuman Dinçer bu sayımızda da mutfağınızda yaratıcılık yeteneklerinizi arttıracak lezzetli bir tarif sunuyor.

Değerli büyüğümüz Serdar Özyetiş yine briç konusunda bizleri eğitmeye devam ediyor.

Şiir Güzeldir köşemizin bu ayki konuğu ise Necati Cumalı. Aydın bir Cumhuriyet şairini ölüm yıldönümünde sizlere bir kez daha hatırlatmak istedik.

Her zaman olduğu gibi, bu sayımızın hazırlanmasında emeği geçen tüm gönüllülerimize, sevgili sistem yöneticimiz Fulden Erkan’a, istediğimiz fotoğrafları bıkmadan usanmadan bulup buluşturan genç kardeşimiz Yeşim Yörük’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir sonraki sayımıza kadar kalın sağlıcakla.

Saygılarımızla,

Turkish Society of Canada