cattail-spring-1401695-1279×850

Editörden

Değerli Okuyucularımız,

Artık baharı bekliyoruz hep birlikte. Bu kışı kolay atlatıyoruz sayılır.

Baharla birlikte ilk büyük etkinliğimizi de gerçekleştirceğiz. 23 Nisan etkinliklerimizle ilgili haberimizi bu sayımızda bulabilirsiniz. Gönüllü olmak isteyenlere de bu sayımızda bir çağrımız var…

Geçen yıl büyük özveri ile çalışan gönüllülerimize teşekkür ettiğimiz Gönüllüler Partimizi Ocak ayı içinde gerçekleştirdik, haberini bu sayıya ekledik.

Değerli sanatçımız Cem Başarır öncülüğünde Şubat ayı içinde gerçekleştirilen iki toplumsal dayanışma etkinliğini de sayımıza ekledik.

Kanada’da etkinliklerde bulunan önde gelen derneklerimizden birini daha bu sayımızda konuk ettik. Anadolu Halk Dansları ve EZGİ grubu ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Başarılı sporcu kardeşimiz Emre Dodanlı’yı yine güzel bir başarısı ile haber yapmaktan gurur duyduk.

Değerli kardeşimiz Doruk Akkiprik’in Kanada’da göçmen olmak ile ilgili hazırladığı yazıyı da serinin son yazısı olarak bu sayımıza ekledik.

Yazarlarımız yine değerli yazıları ile bu sayımıza da destek verdiler.

Elif Barut, belki de pek çoğumuzun düşünmediği bir yaklaşımla, uzaklarda yaşamak ile ilgili harika bir yazı hazırladı. Tavsiye olunur.

Uluç Özgüven kısa bir aradan sonra, bu sefer yatırım uzmanı kimliği ile aramızda. Özellikle Kanada’ya yeni gelenlerin yararlanacağını düşündüğümüz emeklilik ile ilgili bilgileri bizlere aktarıyor.

Filiz Doğan’da bu sayımıza yeniden çok değerli bir çalışma ile katkıda bulunuyor. Boş Yuva Sendromu… Hepimiz için düşünülmesi gereken bir konu.

Tolga Turanlı, iç tasarım ile ilgili uygulamaya yönelik bilgileri aktarmaya devam ediyor. Her yerde bulunmayacak bu değerli ipuçları ilginizi çekecektir.

Asuman Dinçer için ne sğyleyebiliriz ki? Muhteşem tarifler ve muhtem fotoğraflar. Bu sayımızda pide severlere müjdemiz var.

Değerli büyüğümüz Serdar Özyetiş, briç meraklıları için tecrübelerini akıcı bir anlatımla bizlerle paylaşmaya devam ediyor.

Şiir köşemizin bu sayımızdaki konuğu yine çok genç yaşta yaşama veda eden Kırım Tatarlarının liderlerinden şair Numan Çelebi Cihan. Hatırlatmak istedik.

Ve yine her zaman olduğu gibi, emeklerini esirgemeyen yazarlarımıza, her zaman yanımızda destek olan sevgili Fulden Erkan’a ve tüm gönüllülerimize candan teşekkür ediyoruz.

Kalın sağlıcakla,

Saygılarımızla

Turkish Society of Canada