image3

Gönüllüler Partisi

Artık bir Turkish Society of Canada geleneği haline gelen ve etkinliklerimizin ardından  CanGönüllerimize teşekkür etmek için düzenlenen Gönüllüler Partisi’nin bir yenisi 9 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Partileri de düzenlemekten geri kalmayan Sevgili Hülya Sayın’ın sözleri ile kısa bir hatırlatma yapalım.

Bu partiler temalı partiler olur. Katılanlar arasında bayanlar, baylar, gençler ve çocuklar dalında en güzel/özgün giysi yarışması yapılır ve dereceye girenlere madalyalar verilir. Ancak burada bir zorunluluk yoktur, evinden hayal gücüne göre bulup buluşturduklarına birkaç ekleme ile harikalar yaratılır. Bu güne kadar yapmış olduğumuz partilerin temaları Çingeneler Partisi, 70’lerin Disco Partisi, Rock-Punk Parti,  Çingenelerin Dönüşü (istek uzerine) ve son olarak Red Carpet. Öylesine eğlenceli olur ki parti sonrası bayanlar gülmekten kırışan ciltleri için çareler aramaya baslar.

Bu yılın ilk gönüllüler partisinin teması ise “Yeşilçam Sokağı” olarak belirlendi. Gönüllülerden, eski Türk filmlerinden daha çnce belirlenen kesitleri canlandırmaları istendi. Partide, filmdeki gerçeklerine taş çıkartırcasına kusursuz hazırlanmış olan gönüllüler hem giysileri, hem gösterileri hem de şarkıları ile harika bir gece yaşadılar.

Bir resim bin kelimeye bedel derler. Resimler bile anlatmaya yetmeyecektir ama biz birkaç fotoğrafla geceyi özetledik.

Organizasyonda görev alan, üşenmeden harika giysiler bulup veya dikip giyen, ve geceyi ölümsüz kılan tün gönüllülerimize gönül dolusu teşekkür ediyoruz.

DSCN3899 (Small) image1 image6 image4 parti1 (Small) parti3 (Small) parti2 (Small) DSCN3881 (Small) parti4 (Medium) image9 DSCN3873 (Small) image7 image8