DSCN2290

Gönüllüler Partisi

Turkish Society of Canada’ya gönül verenler 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri’nin ardından artık gelenekselleşmiş olan Gönüllüler Partisi’nde bir araya geldiler. Bu sefer amaç etkinlik süresince gösterdikleri özverileri ve büyük emekleri için gönüllülere teşekkür etmek ve birlikte hoş bir gece geçirmekti. Her yıl olduğu gibi bu yılın partisi için de bir tema belirlenmişti: Çingeneler Partisi

Ama bu o kadar da kolay olmayacaktı. Partiye katılabilmek için üç aşamalı, zorlu bir süreçten geçmek gerekiyordu. Ancak bu süreci başarı ile tamamlayanlar parti odasına ulaşabiliyordu.

Birinci aşamada partinin yapıldığı binanın otopark girişini bulmak gerekliydi. Lakeshore üzerinde binanın bulunduğu bölgede onlarca tur atıp, otoparkın girişini bulabilen şanslı kişiler için daha mücadele yeni başlıyordu; içeri girdikten sonra otopark içinde doğru yeri bulmak da gerekliydi. Bu aşamayı da atlatanlar en zor etapa geçiyorlardı: otoparkta binanın giriş kapısını bulmak, kapıdan lobiye ulaşmak ve daha sonra parti odasını bulmak. Bu aşamada kaybolan onlarca gönüllümüzü arama çalışmaları hâlen devam etmekte.

DSCN2250 DSCN2256 DSCN2248 DSCN2228 DSCN2223 DSCN2217 DSCN2204 DSCN2203

Tüm bunları başarabilenler, artık parti eğlencesine katılmaya hak kazanmış demekti. Bu şanslı gönüllüler arkadaşlarıyla sohbet şansını elde ettiler, fedakâr gönüllülerimizin hazırladığı yemekleri tadıp, neşeli müzikler eşliğinde dans ettiler.

Bu güzel organizasyon gece yarısında sona erdiğinde, katılanlar gecenin keyfi ile evlerine dönmek için parti odasından ayrılmaya başladı. Ancak bu da kolay olmayacaktı. Eve dönmek için bunu da haketmek gerekiyordu. Bu sefer otoparkta aracınızın olduğu yeri bulmak ve eğer aracınızı bulduysanız, çıkış kapısını da bulmak gerekiyordu. Arabalarını otoparktan çıkartamayıp, hâlâ kiralık arabalarla idare eden gönüllülerimiz olduğu bilgisini de paylaşmakta fayda var.

Yukarıdaki anlatımda  biraz abartılar olsa da,  gönüllülerimizin çok güzel bir gece geçirdiğini söyleyerek yazımızı tamamlayalım. 10 Kasım etkinliğimizin her aşamasında destek olan, büyük bir özveri ile zamanlarını ve emeklerini esirgemeyen tüm gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.

DSCN2201 DSCN2188 DSCN2180 DSCN2161 DSCN2166 DSCN2169 DSCN2173 DSCN2179 DSCN2183 DSCN2176