Turkish-Canada (Medium)

Holiday in the Village Etkinliği

Turkish Society of Canada, bu yıl 5 Aralık Cumartesi günü York Regional Police tarafından organize edilen Holiday in the Village etkinliğine davet edildi.

3291 Stouffville Sideroad in Whitchurch-Stouffville adresinde bulunan ve çocuklara eğitim vermek amacı ile küçük bir mahalle olarak kurulan Community Safety Village içerisinde gerçekleştirildi. Bu şirin mahalle, kepsi daha küçük boyutlarda olmak üzere okulu, bankası, tren yolu geçidi, trafik lambaları, trafik işaretleri, postanesi ile gerçek bir yerleşim yerinin bir kopyası olarak kurulmuş olan bir eğitim alanı.

Farklı etnik grupların yer aldığı bu etkinlikte, mahallenin kırmızı renkli sevimli okulu bizlere ayrılmıştı. Derneğimiz gönüllüleri evlerinden getirdikleri el işi eşyalar ile okulu Türk evi olarak donattı. Gelen konuklara hem kültürümüzü, el sanatlarımızı ve tarihimizi anlattı, hem de susamlı simitler ve Master Delight tarafından üretilen ve derneğimize bu etkinlik için konuklarımıza ikram edilmek üzere hediye edilen lezzetli lokumlar sunuldu. Evimiz çocuklar ve velileri ile doldu taştı.

Diğer toplum temsilcileri ile karşılıklı ziyaretler yapıldı, yeni dostluklar kuruldu.

Hafta sonunda yapılan bu etkinlik için harcanan emek ve yorgunluğa rağmen, günün sonunda gönüllülerimiz güzel bir etkinlik gerçekleştirmenin ve Türk toplumunu tanıtmanın mutluluğu ile etkinlik alanından ayrıldılar.

IMG_0042 IMG_0043 IMG_0041 FullSizeRender 1