george brown resim

İki Saatte Dünya Turu

 

Başlık size de ilginç geldi değil mi? İki saat içerisinde Dünya turu gerçekleştirmeniz mümkün desem  ve üstelik hiç bir ulaşım aracı kullanmadan sadece yürüyerek.   Tek yapmanız gereken elinize plastik tabak, çatal, bardağınızı almak ve bir de bol bol gülümsemek..  Başlığımız bu eklediklerimle giderek imkansıza donüşse de 4 Aralık 2014 tarihinde George Brown College School of ESL’de dil eğitimi görmekte olan öğrenciler, okulun her yıl düzenlediği ve ‘Caravan’ olarak adlandırdığı kültürel bir etkinlikle iki saat içerisinde dünya üzerinde yürüyerek keşfe çıktılar.

Brezilya’dan Çin’e, Ukrayna’dan  Kolombiya’ya, İran’dan  Kore’ye ,  Vietnam’dan  Panama’ya uzanan 20’den fazla ülkenin yer aldığı bu kültürel yolculukta, okulda yer alan Türk oğrenciler de hazırladıkları Türk Köşesi ile kültürümüzü, değerlerimizi diğer ülke oğrencilerine tanıttılar.

George Brown College School of ESL’de öğrenim görmekte olan tüm Turk öğrenciler adına, Turkish Society of Canada yetkililerine etkinliğimizde bizlere sağlamış oldukları destekten dolayı bir kez daha  teşekkürlerimizi sunarım.

Esma Yakut Ozdemir

TELVE’nin notu: Kasım 2014 sonuna doğru Sn. Esma Özdemir’den TSC’ye bir destek talebi geldi. Sonrasında TSC yetkilileri ile Sn. Özdemir arasında geçen görüşmeler sonucunda, TSC bu etkinliğe destek olma kararı aldı. Etkinlik sonrasında Sn. Özdemir tarafından TSC’ye yapılan bilgilendirmeler bu etkinlikte emek veren tüm Türk öğrencilerin özverili ve disiplinli çalışmalarını ortaya koydu. TSC olarak bizler de Sn Özdemir ve görev alan tüm ekibe çok teşekkür ediyoruz,

Yapılan etkinlikle ilgi fotoğrafların tümüne aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.970423516304528.1073741974.217708204909400&type=1

Ayrıca Sn. Ozdemir’in çekmiş olduğu harika bir fotoğrafı sizlerle paylaşmadan bu yazımızı tamamlamak istemiyoruz:

george brown resim turk kahvesi