ALP_3098-Rev_Fotor_Collage

International Children and Youth Day Festival – 18 April

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
International Children and Youth Day Festival
18 April 2015 – City Hall, Nathan Phillips Square-Toronto

(English version follows)

Türk Toplumunun Değerli Üyeleri ve Sevgili Çocuklarımız;

Dostluk, kardeşlik ve dünya barışının vazgeçilmez simgesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası etkinlikleri çerçevesinde, Turkish Society of Canada’nın, Türk Toplum Merkezi’nin desteğiyle ve Toronto Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği Uluslararası Çocuk Bayramı Etkinliği ve Bayrak Çekme Töreni’ne davetlisiniz.

18 Nisan 2015 Cumartesi günü City Hall, Nathan Phillips Square’de coşkuyla kutlayacağımız etkinlik, siz değerli toplum üyelerimiz, sevgili çocuklarımız ve çeşitli kültürlerden dünya çocuklarının katılımıyla unutulmaz bir şenliğe dönüşecek.

Etkinliğimizde, Toronto’nun kültürel mozaiğini temsil eden ülke çocuklarının ve gençlerinin sunacağı milli dans ve müziklerle, çocuklarımızın büyük zevk alacağı yüz boyama, balon şekillendirme, palyaço ve sihirbazlık gösterileriyle ve ikram edeceğimiz patlamış mısır, pamuk helva ve atıştırmalıklarla çok eğlenceli bir program sizleri bekliyor.

Yarının büyükleri çocuklarımızın geleceğe gururla taşıyacakları ULU ÖNDERLERİ’nin değerli armağanını diğer ülke kardeşleri ile paylaşıp yaşayacakları bir etkinlikte birlikte olmak ümidiyle sizleri bekliyoruz…

NOT: Nathan Phillips Square’de yapılacak etkinliğimizde hava muhalefetine karşı açık alanda çadırlı yerlerimiz mevcut olup, aynı zamanda City Hall’un giriş katı da etkinlik için hazır bulunacaktır.

Saygı ve sevgilerimizle,

Turkish Society of Canada

 

23 Nisan Uluslararası Çocuk Bayramı Etkinliği ve Bayrak Çekme Töreni:
Tarih: 18 Nisan 2015 Cumartesi

Saat: 13:30-17:00
Yer: NATHAN PHILLIPS SQUARE
100 Queen Street West, Toronto, ON, M5H 2N1

PROGRAM:

Türkiye Cumhuriyeti Toronto Başkonsolosu Sayın Ali Rıza Güney ile Eyalet ve Toronto Belediyesi temsilcileri eşliğinde Bayrak Çekme Töreni
Halk Oyunları, Uluslararası Dans Gösterileri ve çeşitli gruplardan konserler
Palyaço, Yüz Boyama, çocuklar için çeşitli oyunlar, gösteriler ve ikramlar..
GİRİŞ ÜCRETSİZDİR

LET’S CELEBRATE INTERNATIONAL CHILDREN AND YOUTH DAY TOGETHER!

Turkish Society of Canada in coordination with Turkish Community Heritage Centre of Canada is organizing International Children and Youth Day Festival on Saturday, April 18 2015 at Nathan Phillips Square with the expected participation over 1000 guests representing the cultural mosaic of Toronto and participation of honourable guests including Consul General of the Republic of Turkey in Toronto, Mr. Ali Riza Guney, Members of Parliament, City Councillors and Trustees.

Children from different cultural backgrounds will come together and celebrate the day with shows, folk dances and share their folk music. Fun-fair activities such as clowns, face painting, popcorn and cotton candy stations, magic show and balloon sculpting will also take place where children have the opportunity to interact with each other, enjoy the day and make friends all while being integrated to the highly cultural diversity found in Canada.

We would like to extend a special “thank-you” to the City of Toronto for their support in organizing this important event.

We are inviting the children of all nations to unite in Canada!

We look forward to seeing you and your family with us as we come together to celebrate International Children and Youth Day Festival.

Date: Saturday, April 18, 2015
Time: 1:30 pm – 5:00 pm
Place: NATHAN PHILLIPS SQUARE
100 Queen St. West, Toronto, ON, M5H 2N1

PROGRAM:

  • Flag Raising Ceremony
  • International Dance Shows and Folk Dances, Choirs and Bands
  • Clowns – Face Painting – Magic Show – Balloon Sculpting
  • Popcorn & Cotton Candy Stations and many more…

FREE ADMISSION
BİLGİ İÇİN / FOR INFORMATION:
Hülya Sayın : hulyasayin@yahoo.com
Nalan Gökgöz : nalangokgoz@gmail.com
Meral Altınada : meralaltinada@yahoo.com
Rüçhan Akkök : ruchan@akkok.net
Nur Erkoç : nurerkoc@primus.ca