Capture1

Kariyer Planlama ve Networking Etkinliği

[English to Follow]

Turkish Society of Canada’nın Ryerson Üniversitesi Sosyoloji Departmanı, Göçmenlik ve Yerleştirme Bölümü, RCIS Göçmenlik ve Yerleştirme Merkezi ile işbirliği içinde organize ettiği “Kariyer Tanıtım ve Networking Etkinliği” 15 Mayıs 2016 günü Ryerson Üniversitesi George Vari Engineering and Computing Centre binasında gerçekleştirildi.

Etkinliğin amacı, Kanada’da çalışmakta olan meslek sahipleri ile Kanada’ya yeni gelen, yabancı ülkelerde eğitim görmüş meslek sahiplerini aynı çatı altında toplayarak meslek dalları hakkında bilgi, tecrübe paylaşımını ve meslektaşlar arasında “networking” (iletişim ağı) kurmak olarak belirlenmişti.

Etkinlikte ziyaretçiler Bilgi Paylaşım Masalarını ziyaret etmek suretiyle ilgi duydukları dallardaki katılımcı meslek sahipleri ile biraraya gelerek bilgi alışverişi yapma fırsatı buldular. Etkinlikte, aynı zamanda Ryerson Üniversitesi tarafından sunulan “Bridging Programları” tanıtım panelinde bu programın yararları, kimler tarafından kullanılabileceği ve sonuçları hakkında bilgiler aktarıldı. Soru ve cevap bölümünde katılımcılar sorularına yanıt bulma şansı yakaladılar.  ACCES ve COSTI gibi işe alım ve yerleştirme büroları iş bulma ve kariyer planlama konuları hakkında bilgi almak isteyenler için yönlendirme yapmak amacıyla  bilgilendirme masalarınında ziyaretcilerin sorularını yanıtladılar.

Bu etkinliğin gerçekleşmesindeki büyük destekleri nedeni ile Ryerson Üniversitesi’ne ve Prof. Mustafa Koç’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Turkish Society of Canada, in partnership with Ryerson University Immigration & Settlement Studies Institute (ISS), Ryerson University ISS Graduate Program and the Ryerson University Department of Sociology, hosted “Career Discovery & Networking Day” at Ryerson University’s George Vari Engineering and Computing Center, on May 15th, 2016.

Career Discovery & Networking Day’s purpose was to bring together experienced professionals, foreign trained professionals and newcomers under one roof, in order to discuss experiences, related topics and issues relating to their perspective occupations, as well as, to network amongst their peers.

This event was setup as a casual walk-through, with information exchange tables, where visitors had the opportunity to chat with participant professionals of interest. This event included a panel by Ryerson University academics, who provided valuable information regarding Bridging Programs and an Q&A session. Employment & Settlement agencies, such as, ACCES and COSTI  organized their own tables and provided advice to those in need of assistance.

We would like to send our deepest appreciation and thanks to Ryerson University and Professor Mustafa Koç for making this successful event possible.