CHILDRENS _DAY_20140503_340_by_OK

Festivalden izlenimler

Toronto’daki 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Gençlik Festivali etkinliğinee katılan konuklarımız da duygularını bizlerle paylaştı:

“Bugün burada bulunmak gerçekten çok gurur verici. Özellikle İstiklal marşımız okunurken ve bayrağımız göndere çekilirken gözyaşlarıma hakim olamadım açık söylemek gerekirse. Çok güzel bir organizasyon. Çocukluk anılarımı canlandırıyor. Çok hoşuma gitti. Dışarıda iken sanki kalabalık azmış gibi geldi ama içeri girdiğimizde ilginin oldukça yoğun olduğunu görmek de hoşuma gitti.”
Dr. Hasan Alkumru

“I come every year because such a wide variety of nationalities involved. I hope the weather will be good too. Thank you.”
Ruth Lor Malloy, Toronto Multicultural Calendar

” Yes, we are enjoying of course. Although the weather is not great, people showed up, really enjoying here, different clothes, different cultures , so fun. Nice.”
Iran Pavilion

“I am enjoying myself. It is very beautiful, seeing all the different colors all the different cultures coming together as one. look at the kids, the costumes. They are beautiful, beautiful”
Commom Wealth of Dominica Pavilion

“Burada olmaktan çok mutluyum. Sevgili Lena biliyorsun, ben 22 yıl önce döndüm Türkiye’ye. Arada bir geliyorum ama, bugün bu özel etkinliğe katılmak, burada olmak beni ayrıca çok mutlu etti. Hatırlıyor musun karavanda hem eğlenir hem muazzam emek koyardık tiyatroda. Toplumda çok muhteşem işler yaptık. Galiba bizler başlattık bu işleri bu kadar yoğunlukta. Bakıyorum şimdi gençler çok iyi almışlar işi götürüyorlar. Bu havayı tekrar burada yaşayabilmek beni inanılmaz derecede mutlu etti. Bu soruları sormakla, benim bütün anılarımı depreştirdin ve duygulandım diyebilirim. “
Reha Uz

Sayın Lena Sectakof’a röportajlar icin çok teşekkurler!