SONY DSC

Run for Peace

7 Eylül Pazar günü, Marie Curtis Park’da düzenlediğimiz Albay Atilla Altıkat’ı Anma Töreni ve Barış Koşusu’nu toplum üyelerimizin katılımıyla başarıyla gerçekleştirdik.

Anma Töreni ve Barış Koşusu sabah saat 10’da, dernek temsilcilerimizin açılış konuşması ve Türkiye Cumhuriyeti Toronto Başkonsolosu Sayın Ali Rıza Güney’in günün anlamı, barışın ve kardeşliğin güzelliğini  aktaran konuşmasıyla başladı.

Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: only love can do that.
― Martin Luther King Jr.

İstiklal Marşı ve Kanada Milli Marşının okunmasından sonra, kelimenin tam anlamı ile 7 den 77 ye Türk ve Kanada toplumundan farklı etnik kökenli çocuk, genç, yetişkin her yaştan “genç” katılımcı grubu Start çizgisinde yerlerini aldılar.

Turkish Society of Canada gönüllüleri, önceden parkurun belli noktalarında yerlerini almışlardı ve koşucuların parkuru rahat tamamlayabilmeleri için gerekecek yönlendirmeleri yapacaklardı.

Parkuru koşarak, yürüyerek, hatta bebekleri ile birlikte pusetleri iterek tamamlayan katılımcılar daha sonra kendilerine sunulan yiyecek ve içecek ikramlarını aldılar.

Koşuya katılan toplum üyelerimiz, yaşamını kaybeden asker çocuklarının eğitimini destekleyen Canadian Hero Fund’a iletilmek üzere bağışta da bulundular. Bu etkinlik için özel olarak hazırlanan ve üzerinde Run for Peace ve Colonel Atilla Altikat’in  isminin yazılı olduğu t-shirt’ler katılımcılara verildi.

Turkish Society of Canada olarak Toronto’da böyle anlamlı bir gün için, Anma Töreni ve Barış Koşusu düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, bundan sonraki yıllarda da daha da büyüterek devam edecektir.

Bu etkinliğin gerçekleşmesinde özverili çalışmalarıyla bizlere her zaman destek olan gönüllülerimize, etkinliğimize katılan Türk Toplum üyeleri ve yabancı konuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.