SickKids Hospital Etkinliğimiz

23 Nisan 2015 günü Toronto Sick Kids Hospital’da yine çok anlamli bir etkinligi birlikte gerceklestirdik. Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz etkinlikte, hastanede tedavi gören çocuklar ile 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı gününde ve adına yakışır şekilde kutladık.

Bazıları birkaç gün için hastanede iken, bazı çocuklar uzun dönemli tedavileri için hastanede kalıyorlardı. Bizler yine kilim dokuma tezgahlarımız, ve bu yıl ayrıca Sevgili Orhan Danış’ın harika el yapımı tahta oyuncakları ile çocuklar ve anneleri ile çok keyifli ve duygulu bir gün yaşadık. Etkinliğe gelen çocuklar mutlu oldular, hasta odalarının dışında farklı ve çok yeni birşey öğrendiler. Tedavileri nedeni kısa süre için kalmalarına rağmen kilim dokuma tekniğini öğrendiler. Eminiz, yarım kalan kilimlerini, kendilerine hediye ettiğimiz tezgahlarında dokumaya devam edeceklerdir. Hem tezgahları, hem de el emeği oyuncaklar saglıklarına kavuştuklarında hatırlayacakları güzel bir anı olacaktır.

Tüm çocuklara acil şifalar ve yaşıtları gibi hastane dışındaki normal yaşamlarına bir an once dönmelerini diliyoruz.  Etkinlik sürecinde yine koşup gelen cefakar gönüllülerimize de ayrıca gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz. Varolsunlar.

April 23 Sick Kids 4 (Small) April 23 Sick Kids 3 (Small) April 23 Sick Kids 10 (Small) April 23 Sick Kids 8 (Small) April 23 Sick Kids 2 (Small) April 23 Sick Kids 9 (Small) April 23 Sick Kids 7 (Small) April 23 Sick Kids 6 (Small) April 23 Sick Kids 1 (Small)