Folger Rubinoff Law Firm

TSC Yeni İç Tüzüğü

Federal Hükümet tarafından devreye alınan bir düzenleme gereği, Kanada’da bulunan tüm kar amacı bulunmayan kuruluşların yeni “Canada Not-for-Profit Corporations Act” ile uyumlu olacak şekilde iç tüzüklerini değiştirerek onaylatması gerekiyordu. Bu sürecin tamamlanarak, kuruluşun devam etmesi için son tarih 17 Ekim 2014 olarak belirlenmişti.

Turkish Society of Canada, kar amacı bulunmayan bir organizasyon olarak, iç tüzüğünün yeni yönetmeliğe uygun olması amacı ile yapılacak değişiklikleri belirlemek için bir çalışma başlattı. Derneğimiz üyesi ve gönüllümüz Avukat Pınar Özyetiş, daha önceki dönemlerde olduğu gibi  yine yardımımıza koştu.  Çalıştığı hukuk firmasındaki ekip arkadaşları ile birlikte karşılıksız olarak derneğimizin  yeni iç tüzüğünü hazırladı ve onay için Industry Canada’ya gönderdi.

Gönderilen yeni iç tüzük  hiçbir düzeltme talebi veya çekince olmadan Industry Canada tarafından  1 Ekim 2014 tarihinde onaylanarak devreye girdi.

Bu nedenle, Sevgili Pınar Özyetiş’e ve ekip arkadaşlarına bu özverili ve kusursuz çalışmaları için çok teşekkür ediyoruz.