signage

We Celebrated International Children’s Day

BASIN BÜLTENİ VE TEŞEKKÜR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı
“International Children’s Day Multicultural Dance and Art Festival”
kapsamında Toronto’da coşkuyla kutladık.

23 Nisan 2017 – City Hall, Nathan Phillips Square – Toronto

(English version follows)

Toplumumuzun Değerli Üyeleri,

Turkish Society of Canada olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 23 Nisan 2017 Pazar  günü, City Hall, Nathan Phillips Square’de coşkuyla kutladık.

Toronto Belediyesi’nin resmi onayıyla, 23 Nisan 2017 tarihinin “International Children’s Day” olarak kabul edildiği Toronto’da, bu anlamlı günü, sayıları 180’i aşan gönüllü ordumuzun özverili çalışmaları, destek veren nice dernek ve sponsorlarımızla birlikte, Toronto ve civarında yaşayan çeşitli uluslardan ve kültürlerden çocukların ve ailelerinin katılımıyla, “Toronto’nun Kalbi” olarak bilinen, şehrin merkezi, Nathan Phillips Square’de şenlik havasında gerçekleştirdik.

İstiklal Marşımız eşliğinde Ay Yıldızlı Bayrağımızın göndere çekilmesiyle başlayan kutlama töreni, Türkiye Cumhuriyeti Toronto Başkonsolosu Sayın Erdeniz Şen’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasını takiben, Parlamento, Eyalet ve Toronto Belediyesi temsilcilerinin katılımlarıyla devam etti.

Etkinliğimizde, Anadolu Halk Oyuncuları Folklor ekibi ve Burlington Turk Okulu’nun gösterileri başta olmak üzere, Çin, Hindistan, Bulgar, Ukrayna, Yunan, Portekiz, Filipin ve Hawaii folklor ekipleri, milli dansları, müzikleri ve Summit Karate martial arts gösterileriyle, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Günü etkinliklerine katıldılar.

Kültür masalarının da yer aldığı programda, Japon Origami Sanati, geleneksel Çin El sanatlarından Kağıt Kesme, Falun Dafa eksersizi, Yunan, Hindistan, Filipin, Portekiz, Ukrayna, Azerbaycan, Afganistan, Iran, Bulgaristan, Etiyopya, Kuba ve Turkmenistan masalarinda el sanatlari, cocuklara oyunlar ve aktiviteler yanında, Türk kültür ve el sanatlarının tanıtımıyla birlikte Kilim Dokuma etkinliği ve Ahşap Boyama da yer aldı. Fotoğraf çektirmek için önünde sıra oluşan Atatürk Köşemiz’e ise ilgi oldukça yoğundu.

Programda ayrıca çocukların katıldığı yarışmalara yer verilirken, yüz boyama, balon şekillendirme, palyaço ve sihirbazlık gösterileriyle, çeşitli eğlenceler yapıldı. Ayrıca etkinlik süresince patlamış mısır, pamuk helva ve atıştırmalık ikramlar sunuldu.

Bu büyük ve basarili organizasyonun gerçekleşmesine katkı sağlayan Toronto Belediyesi’ne, etkinliğimizde gösteri yapan tüm gruplara ve 23 Nisan Uluslararası Çocuk Günü kutlamalarına katılan Türk Toplum uyeleri ve yabancı konuklarımıza, destek veren sponsorlarımıza, kuruluş ve derneklere, Turkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Onderimiz Mustafa Kemal Ataturk’un vizyonuna inanan, o vizyonu ve azmi takip eden, yıllar önce Ata’larının izinde ve azmederek çıktıkları bu yolda o gün sadece Toronto’nun değil tüm Kanada’nın, en büyük ve en geniş kapsamlı “Çocuk Bayramı’nı” Ata’larının evrensel vizyonu sayesinde gerçekleştiren Turkish Society of Canada Dernegi Uyeleri, Organizasyon Ekibi ve Destek Komitesi, ve Gönüllü Ordumuza, teşekkürlerimizi sunarız.

Saygı ve Sevgilerimizle,
Turkish Society of Canada

ETKİNLİK WEB SİTESİ: 

http://turkishcanada.org/international-childrens-day-multicultural-dance-and-art-festival-2017/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/23AprilInternationalChildrensDay

RESMİ BİLDİRİ (Proclamation): 

http://www1.toronto.ca/wps/portal/contentonly?vgnextoid=150336f22161b510VgnVCM10000071d60f89RCRD&vgnextchannel=01b4b96fa9811410VgnVCM10000071d60f89RCRD

SOZCU HABERI:

http://amkspor.sozcu.com.tr/2017/04/25/torontoda-23-nisan-coskusu-617744/

TURKUAZ TV HABER:

https://www.facebook.com/157498338653/videos/10155119777208654/

SPONSORLARIMIZ / BAĞIŞ YAPANLAR:

2017 TÜM ETKİNLİKLER

Pavel Sectakof, Orthodontist

Günsan Çetin

Cenk Sayın

Füsun-Mehmet Uzuner

Fred Pristine

PLATİN

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Ramada Plaza Niagara Falls

Selim Akkurt, Mortgage Specialist – Royal Bank of Canada

Yörük Ailesi

Royal Luxury Bedding

Loyalty One – Pınar Özyetiş

ALTIN

Master Delight

Süheyla Pakdil

Dealer-FX

CIBC

Dr. Ümit Terzioğlu, General & Cosmetic Dentistry

Niagara Protective Coatings and Karachi Family

Semiha Yeşim Karaçova, BA, Investors Group, Consultant

GÜMÜŞ

Uluç Özgüven, Investors Group

Mega Plus Group of Companies

Barsan Global Logistic

Pacific Drywall

CEB Design

Anatolia Restaurant

Fulden Erkan Digital Media

Sinan Eröz, www.dreamconcepts.ca

Dr. Rashid Anwar

BRONZ

Beril & Sedat Topçu, Mortgage Brokers

Meral Altınada, Homelife Vision Real Estate

Elvan Amasya, Royal LePage On Yonge

Hasan Yabaş, Financial Security Advisor

Dentalpoint-Dr. Hasan Alkumru

Erdem Vardal, Dila Flooring

Osman Baran

Süreyya Yeşil

DESTEKLEYEN KURUM VE TOPLUM ÜYELERİMİZ:

Ankara Kitaplığı

Orhan Danış

Nursel Oran

Şebnem Çam

Dr. Nejat Sezer

Emine Gizmen

Birol Uzunmehmetoğlu

ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen diğer sponsorlarımız

MEDIA SPONSORLARIMIZ:

Turkuaz TV

Radio Perfect

Telve


 


 

INTERNATIONAL CHILDREN’S DAY MULTICULTURAL DANCE AND ART FESTIVAL WAS CELEBRATED IN TORONTO

International Children’s Day Multicultural Dance and Art Festival was celebrated successfully at City Hall, Nathan Phillips Square on Sunday, April 23, 2017 with the guests from variety of ethnic communities, children and families, Members of Parliament, Members of Provincial Parliament, Councillors, Trustees, national and ethnic media.

Celebrations began with Flag Raising Ceremony and Turkish and Canadian National anthem were played afterwards. The Turkish Canadian community was very proud to see the Turkish flag raised at the Flag Raising Ceremony early in the festivities at Toronto City Hall.

Messages emphasizing the significance of the April 23rd were delivered by the Council General of Turkey in Toronto, Erdeniz Şen, Members of Parliament, Members of Provincial Parliament, City Councillors, Trustees.

In addition to Anatolian Folk Dancers in Toronto, Burlington Turkish School, Chinese, Indian, Bulgarian, Ukrainian, Greek, Portuguese, Hawaiian and Filipino communities performed their national dances and shared their folk music. Summit Karate performed martial art show.

Children were entertained by many different cultural activities like Turkish rug weaving, wood painting, Chinese Paper Cutting, Falun Dafa Practice, Beading, Origami, games and many others at the China, Japan, Philippines, Ukraine, India, Azerbaijan, Afghanistan, Turkmenistan, Bulgaria, Cuba, Ethiopia, Greece, Iran, Portugal and Turkey’s community tables. All these activities provided an environment where children had the opportunity to interact with each other, share the culture and make friends while being exposed to the highly cultural diversity of Canada.

Entertaining fun-fair activities such as inflatable clowns, face painting, magic shows, balloon sculpting, several contests and free pop-corn and cotton candy stations took place.

Turkish Society of Canada would like to acknowledge to the City of Toronto for supporting this organization. We would like to extend our special thanks to all of our sponsors, supporting organizations, performing groups, Turkish Society of Canada members, Organizing Committee, Supporting Committee, our volunteer and to all of the members of the Turkish and Canadian communities attending the International Children’s Day Multicultural Dance and Art Festival.