Mr.Chungsen Leung (M.P.)

Chungsen Leung

Mr.Chungsen Leung (M.P.) ile Toplantı

Turkish Society of Canada Yönetim Kurulu üyeleri, 14 Mart Cuma günü Federal Milletvekili Chungsen Leung’u ziyaret ettiler. Mr. Chungsen Leung son federal seçimlerde, Willowdale bölgesinden Muhafazakar Parti milletvekili olarak seçilmişti. Aynı zamanda Parliamentary Secretary for Multiculturalism görevini üstlenmiştir. Kendisi ile TDSP tarafından organize edilen ve Şubat ayında gerçekleştilen, önceki sayımızda da haber olarak sunduğumuz “Help is Here” etkinliğinde görüşme ortamı bulmuş ve Türk Toplumunu daha yakından tanıtmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmek için ayrı bir toplantı yapmayı kararlaştırmıştık. Mr. Leung’un ofisinde gerçekleşen toplantıya derneğimizi temsilen Cenk Sayın ve Hakan Alpay katıldılar.

Toplantıda, Kanada’da ve özelikle Ontario’da yaşayan Türk Toplumu hakkında güncel bilgileri, toplum olarak beklentilerimizi aktardık. Mr. Leung, kendi çalışmalarını, kendisinin ve partisinin yerel ve uluslararası konulardaki görüşlerini anlattı. Bizler de aynı konulardaki düşüncelerimizi paylaşma fırsat yakaladık. Derneğimizin çalışmaları ve gelecek planları hakkında bilgilendirdik.

Son derece samimi ve açık bir ortamda gerçekleşen toplantı, her iki tarafın da birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı yaratmıştır. Bu tip toplantıların bundan sonrada devam etmesi için derneğimiz çalışmalarını sürdürecektir.