David Zimmer

David Zimmer

Mr. David Zimmer (M.P.P.) ile Söyleşi

Şubat ayı içinde gerçekleşen Help is Here etkinliği sırasında Mr. David Zimmer (Eyalet Meclisi Milletvekili, Willowdale) ile yaptığımız söyleşide kendisinden hem etkinlik hakkındaki görüşlerini almıştık. Kendisi Mart ayında Ontario Liberal Hükümeti’nde Aborjinlerden sorumlu bakan olarak atandı.

Mr. Zimmer, bu etkinlik ile tüm öğrencilerin ve velilerin, etkinliğe gelerek kendilerine tanınan olanaklar hakkında bilgi sahibi olmalarını ve gerekli yardımları nerelerden ve nasıl bulabileceklerini öğrenmelerini hedeflediklerini belirtti.

Etkinliğin TDSB tarafından düzenlendiğini eyalet olarak kendisi tarafından ve federal olarak ise Mr. Chungsen Leung (M.P.) tarafından desteklendiğini ifade etti.

Özellikle eğitim sisteminin Ontario’da nasıl işlediği ve yapısı konusunda da etkinlik kapsamında verilen seminerin dışarıdan gelen göçmenler için yararlı olacağını söyledi. Kendisinin Türkiye’ye gitmesi durumunda eğitim ile ilgili karşılaşacağı belirsizliklerin aynısının, Türkler ve diğer göçmenler için Ontario’da geçerli olduğunu, velilerin çocukları için en iyisini bulmak istediklerini, ve yepyeni bir ülkede bunun için gereken bilgilere ulaşmanın zaman alabileceğini ama bu ve benzeri etkinliklerin bu konuda çok yararlı olacağını sözlerine ekledi.