29

Editörden

Sevgi ve Barış aslında öyle basit ve masumdur ki.. Elele sımsıkı tutuşmuş ayrılmaz bir ikilidir.. Bir de Saygı vardır; yakın ama bağımsız olmayı tercih eder.. Önderdir; Sevgi ve Barış neredeyse Saygı zaten oradadır.. İşte, gönüllümüz Archie Fusilero, sevgi ve barışı 23 Nisan kutlamalarımız sırasında Nathan Phillips Meydanı’nda böyle yakalamış bu sene.. Yine elele, yine sevgi, yine barış dolu..

Geçtiğimiz Nisan ayı içinde üç ayrı etkinliğimizle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Toronto’da International Children’s Day olarak kutladık; Nathan Philips Square’deki Toronto’nun en büyük Çocuk Bayramı etkinliğimiz, SickKids Hastanesi ziyaretimiz ve Special Olympics etkinliğimiz. Her üç etkinliğimizin detaylarını bu sayımızda bulabileceksiniz..

Sevgili gönüllümüz Tülin Enbatan, 2 Nisan’da katıldığı York Bölgesel Polisi tarafından düzenlenen International Day for the Elimination of Racial Discrimination etkinliğini anlatıyor..

Yazarlarımız yine özveri ile hazırladıkları yazılarını sizlerle paylaşıyor.

Değerli büyüğümüz Şükrü Hüner paylaşımına bu sayımızda Dîvânü Lugati’t-Türk yazısının ikinci bölümü ile devam etti..

Elif Barut, bu sayımızda yine bizi düşündürecek Saç Tokaları yazısıyla sizlerle..

Asuman Dinçer, yine harika fotoğrafı ile birlikte harika bir tarif veriyor. Muhallebi özleyenler, bunu mutlaka denemeliler.

Şiir köşemizin bu ayki konuğu Nisan doğumlu Faruk Nafiz Çamlıbel, Gurbet isimli şiiri ile.. Bu sayımızın sözü de Montaigne’den..

Psikolog arkadaşımız sevgili Bahar Özkan Kerse bu sayıdaki köşesinde bizlere at ve jokeyin hikayesinden bahsediyor..

Mayıs ayına özel Melek Kılıç arkadaşımız Zeynep ve Anneler Günü adlı bir yazı paylaşıyor bizlerle..

Sevgili Fulden’e de web sayfamız ve Telve için verdiği sonsuz emek için ve bu sayının hazırlanmasında katkısı olan tüm gönüllülerimize ve yazarlarımıza özverileri için gönül dolusu teşekkür ediyoruz.

Mutlu bir yaz geçirmeniz dileğiyle..

Turkish Society of Canada