hands-1436107

Editörden

Sevgili okurlarımız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’miz kutlu olsun! Bugün yeni neslin Kanadalı Türkleri olarak, barış içinde yaşamanın, geleceğe umut ve sevgiyle bakmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlayalım; Şehit Albay Atilla Altıkat’ı ve şehit edilen tüm diplomatlarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Serin ve yağışlı bir yazı geride bırakırken yaklaşan etkinliklerimizin heyecanıyla yeniden birlikteyiz!

Öncelikle hepinizi 5 Eylül akşamı düzenlediğimiz Bayram Yemeği’mizde görmekten mutluluk duyacağız. Detaylar duyurumuzda mevcut.

1 Ekim’deki konferansımız ‘Gündem Türkiye’ için bu sefer Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türksen’i, Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz ile birlikte ağırlıyor olacağız. Detaylar duyurumuzda mevcut.

1 Temmuz Kanada Günü Pikniğimizi bu sene de Mississauga Richard’s Memorial Park‘da gerçekleştirdik.

Haziran ayında 23 yaş altı erkek Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda ay-yıldızlı millilerimiz Toronto’da dünya ikincisi oldu! Zaferlerini beraber kutladık.

Sevgili Türk Jazz müzisyenimiz Selçuk Suna ile röportaj yaptık, haberlerini sizinle paylaştık.

Bu arada Kanada’mızın doğum gününü Toronto parçasıyla kutlamayı unutmadık…

1 Ağustos Böceği’ne 2 hikayemizi atfettik..

Şiir Güzeldir köşemizde Ahmet Hamdi Tanpınar’ı andık.. Bu Sayının Sözü’nde Balzac’ı..

Elif Barut arkadaşımız ‘Havai Fişekleri, Size Diyorum’ adli şiiriyle, Bakar Özkan Kerse arkadaşımız içimizdeki olması gereken ‘3-kişilik Aile’ ile ve Asuman Dinçer arkadaşımız yaz-lezzetli ‘Tavuklu Avokadolu Tost’ tarifiyle bizlerle.. Ve tabii ki sevgili Fulden Erkan’ın bizlere verdiği sonsuz destek de yine bu sayıda..

Bu sayının hazırlanmasında katkısı olan tüm gönüllülerimize ve yazarlarımıza özverileri için teşekkür ediyoruz!