VIDHI SHAH – 23 NISAN 2016 – 214

Editörden

Geçtiğimiz Nisan ayı içinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ni Toronto’da International Children’s Day olarak üç güzel etkinlik ile kutladık.

İlki 16 Nisan’da Nathan Philips Square’de gerçekleştirdiğimiz ve pek çok politikacı, toplum temsilcileri ve 1000’in çok üzerinde ziyaretçinin katıldığı International Children’s Day kutlaması.

İkinci etkinliğimiz, yine her yıl tekrarladığımız ve bu yıl 22 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz SickKids Hastanesindeki etkinliğimiz.

Üçüncü etkinliğimiz ise 5 Mayıs’ta düzenlediğimiz Special Olympics etkinliği.

Her üç etkinliğimizin haberleri bu sayımızda yerlerini aldı.

Ayrıca politikacılardan gelen mesajlar ve yaptığımız söyleşileri de bu sayımızda okuyabiliirsiniz.

Gönüllülerimiz olmadan bu etkinliklerimizi gerçekleştiremezdik. Onların pek de görünmeyen fedakar çalışmalarını da anlatmak istedik ve haberini yaptık.

30 Nisan’da York Bölgesel Polisi tarafından düzenlenen Asian Heritage Month etkinliğine katıldık. Haberini yaptık.

Turkish Society of Canada iki yeni etkinlik düzenliyor. İlki daha önce de düzenlenen ve toplumumuzdan gelen yoğun istekler üzerine yeniden yapılması kararlaştırılan Kariyer Günleri etkinliği.

Dİğeri ise bu yıl ilk defa düzenleyeceğimiz Heart and Stroke derneği yararına gerçekleştireceğimiz Big Bike etkinliği. İlgilenecek okurlarımız için detaylar bu sayımızda.

Yazarlarımız yine özveri ile hazırladıkları yazılarını sizlerle paylaşıyor.

Değerli büyüğümüz Şükrü Hüner, bu sayımızda yine araştırmacı yazarlık becerilerini kullanıyor ve 23 Nisan’ı ve çocuk haklarını inceliyor.

Elif Barut, bu sayımızda yine çok güzel bir masalı ile konuk oluyor. Masallar eskiden vardı , artık yazan yok diyorsanız bir kez daha düşünmenizi  öneriyorum.

Asuman Dinçer, yine harika fotoğrafı ile birlikte harika bir tarif veriyor. Bu sayımızın menüsünde paella var. Meraklısına duyurulur.

Ustamız Serdar Özyetiş, yeni yazısıyla bizlerle. Briç konusundaki engin tecrübesini, keyifli anlatımı ile süsleyerek briç meraklıları için yine ilginç bir oyun analiz ediyor.

Şiir köşemizin bu ayki konuğu Nisan ayında doğan şairimiz Behçet Necatigil.  Bu sayımızda sevgiden bahsettik biraz.

Yine sevgili Fulden’e  web sayfamız ve Telve için verdiği sonsuz emek için, bu sayının hazırlanmasında katkısı olan tüm gönüllülerimize ve yazarlarımıza özverileri için gönül dolusu teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla

Turkish Society of Canada

Fotoğraf: VIDHI SHAH