touching-the-sun-3-1241317

Editörden

Sevgili okurlarımız, Gözlüklü Hamdi’yi bilir misiniz?

“güneşi topladım yaprak yansımalarından gözlük camlarında biriktirip gecemi aydınlatmak için” der.. Attila Ilhan’in kalemindendir bu misralar.. Aydınlık yarınlarımıza..

Nisan ayı ile birlikte calışmalarımız yine hız kazanıyor. Üç ayrı 23 Nisan etkinliğimizle ilgili duyurularımızı bu sayımızda bulabilirsiniz. Yeni gönüllülerimiz için ise detaylı üyelik bilgilerimiz mevcuttur.

Bu sayımızda derneğimizin süregelen tanıtım faaliyetlerinde NDP Ontario Lideri Andrea Howarth, Türkiye’nin yeni Kanada Büyükelçisi Chris Cooter ve Yasama Meclis Sözcüsü Dave Levac ile olan buluşmalarımızı sizlerle paylaştık..

Sevgili Ceyda Torun ile yönetmenliğini yaptığı Kedi filminin Toronto premieri sonrasinda keyifli bir röportajımız oldu..

Değerli büyüğümüz Şükrü Hüner, dilimizin ve kültürümüzün hazinesi olan en eski ve en büyük sözlüğümüz Dîvânü Lugati’t-Türk’ün hikayesini kaleme aldi..

Sevgili Elif Barut Dünya Arkadaşlık Günü üzerine düşüncelerini paylaşırken, hislerimize de tercüman oluyor adeta..

Bu arada yolumuz Queen West’e düştü ve genç arkadaşımız Kaya Öğrüce’yi cafesi Death in Venice’te ziyaret ettik, maceralarına ve hikayesine sizler için kulak verdik..

Ayrıca Toronto Klasik Türk Müziği Korosu’nun da harika konserini dinledik. TSC Yonetim Kurulu üyemiz sevgili Cihat Enbatan da konser hazırlıklarını ve heyecanlarını bizlerle paylaştı..

Telve ailemize yeni katılan Psikolog arkadaşımız sevgili Bahar Özkan Kerse’nin paylaşımlarını bu sayıdan itibaren ‘Bahar’ın Koşesi’nde bulabileceksiniz..

Asumanca Lezzetler her zaman oldugu gibi yine muhteşem bir tarifle karşınızda!

Değerli büyüğümüz, briç ustası Serdar Özyetiş, yeni bir strateji ile yine sizlerle..

Şiir Güzeldir bölümünün bu sayımızdaki konuğu bir Mart günü aramızdan ayrılan Kemalettin Kamu’yu birkez daha aniyoruz..

Tekrar bu sayımızın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm gönüllülerimize, sistem yöneticimiz sevgili Fulden Erkan’a ve siz değerli okuyucularımıza gönül dolusu teşekkür ediyoruz.