FullSizeRender2

Food Basket Etkinliği

TSC gönüllüleri bu yıl 21 ve 22 Aralık tarihlerinde dördüncü defa Project Engagement tarafından düzenlenen ve Scarborough içinde 400 aileye yiyecek yardımı yapmayı hedefleyen Food Basket etkinliğine katıldı. Belediye Meclisi Üyesi Michael Thompson himayesinde Ellesmere Community Center içinde gerçekleştirilen bu etkinlikte gönüllülerimiz yine ay-yıldızlı t-shirtleri ve yardımseverlikleri ile destek oldular. Bu yıl havanın önceki yıllardaki gibi dondurucu olmaması özellikle, malzeme getiren araçların boşaltılması ve içeriye taşınması aşamasında çalışan gönüllülerimizi biraz daha rahatlattı. Etkinliğin ilk gününde, saat sabah 8:00’den başlayarak, gelen malzemeler gruplanarak önceden belirlenen istasyonlara istiflendi, dağıtım kutuları hazırlandı ve ertesi gün yapılacak asıl dağıtım etkinliği için gereken gönüllü masaları kuruldu.

İkinci gün ise, saat sabah 6:00’da başlayan masaların ve ekiplerin belirlenmesi ve her kutuya yerleştirilecek malzemelerin listelenmesinin ardından boş kutular, her bir istasyona tek tek gönüllüler tarafından getirilerek, her bir kutunun içinde aynı ve eşit sayıda malzeme olması sağlandı. Doldurulan kutular ise evlere dağıtılmak üzere dağıtım bölgesinde biriktirildi. Dağıtım için tüm malzemeler hazırlandıktan sonra, kutular ve erzak torbaları, ihtiyacı olan ailelere dağıtılmak üzere araçlara yüklendi.

Gönüllülerimiz etkinlik sürecinde, yine derneğimizi tanıtıcı girişimlerde bulundular. Councillor Michael Thompson ve Toronto Belediye Başkanı John Tory’de masamızı ziyaret ederek, gönüllülerimizle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. İki yorucu günün ardından, gönüllülerimiz yapmış oldukları işin vermiş olduğu biraz yorgunluk fakan küçümsenemeyecek iç huzuru ile evlerine döndüler.

Etkinliğe katılarak iki günlerini bu güzel ve anlamlı etkinlik için ayıran ve toplumumuzun görünülürlüğünü  arttıran Turkish Society of Canada gönüllülerine teşekkür ediyoruz.

food basket 6 (Medium) food basket 1 (Medium) food basket 5 (Medium) food basket 4 (Medium) FullSizeRender1 IMG_0074 IMG_0075 FullSizeRender6 FullSizeRender4 FullSizeRender5 IMG_0122 FullSizeRender7 FullSizeRender FullSizeRender8 food basket 2 (Medium)IMG_0077 IMG_0076 IMG_0078