IMG_5234

Food Basket Etkinliği

TSC gönüllüleri bu yıl üçüncü defa Project Engagement tarafından düzenlenen ve Scarborough içinde 400 aileye yiyecek yardımı yapmayı hedefleyen Food Basket etkinliğine katıldı. Belediye Meclisi Üyesi Michael Thompson himayesinde Ellesmere Community Center içinde gerçekleştirilen bu etkinlikte gönüllülerimiz yine ay-yıldızlı t-shirtleri ve yardımseverlikleri ile destek oldular. Bu yıl Hülya’nın da ekibe katılması ve gönüllülerimizi örgütlemesi ile geçen yıllarda sakin geçen etkinlik oldukça hareketli geçti. Aşağıda Sevgili Hülya’dan gelen etkinlik ile ilgili kısa değerlendirmeyi sunuyoruz.

“Canlar, yeni gelip Cana Can katanlar,

Yine her zaman olduğu gibi birlik, beraberlik, anlayış ve görev aşkıyla ilk gün tekel oluşturup (geleceğimizi duyan diğer gruplar alanı boşaltmış, meydan bizimdi), ikinci gün ise grup çalışmasında Türk’ün gücünü sergiledik. Aramıza yeni katılan CanGonüllerden Nilgün ve Işıl’ın arı gibi çalışması, Elif’in ve iki oğlu minik Canların çabaları, Yenikan Arda’mizın koşuşturması, her zaman olduğu gibi Nermin’imin ve Fıstıkları’nın yardıma koşması, Hale ile Burcu’nun sürpriz çıkartması, Hakan, Emir ve Cenk’in  kamyon sevdası ile dışarıda donarak çalışması, Süheyla Abla’mızın koşuşturması, Sibel Yalın’ın gelemeyen itfaiye erleri icin karalar bağlayip kendini çalışmaya vermesi, Sibel Incecik’in ve geçici olarak Türk vatandaşlığı verdiği Ukraynalı ve Japon arkadaşlarının koşturmaları, Yeşim ve Ayşegül’un Rüzgar Gibi Gecti filiminden bir pasaj oynamaları,Nihal’in hasta hasta yardıma gelmesi, Betül’un 5X beden t-shirt ile iş kotarması, Nagahan, Meylin, Meral, Ruchan, Nalan ve Özlem’in Arı Maya’lıkları, Abidin’in  dolilerle belayı bulması, benim çenemin düşmesi derken bir Food Drive etkinliğini de bitirmiş olduk.

Hepinizin emeğine, yüreğine, onca çalışma esnasında dahi eksilmeyen neşesine saglık.

Sağ olun, var olun Canlar!

Hülya Sayın

NOT:Dahil etmeyi unuttuğum Canlar varsa bildirirseniz sevinirim, Gönlümüz Gönül kırmak değil, Gönül almaktan yana…”

TELVE’nin notu: Yazımız yayına hazırlanırken, yukarıdaki yazıda adı geçen gönüllümüz Sevgili Betül’den bir düzeltme mesajı aldık. İlkeli yayıncılık kuralları gereği bu düzeltme isteğini aşağıda yayınlıyoruz:

“Tekzip ediyorum beden 4x olacak…

Betül”

IMG_5220 IMG_5219 IMG_5237 IMG_5250 IMG_5292 IMG_5286 IMG_5277