Ryerson University Panel

Being a second generation immigrant in politics in Germany

Turkish Society of Canada, Ryerson Centre for Immigration and Settlement (RCIS) ve Ryerson University (RU) Faculty of Arts işbirliği ile düzenlenen, Sn. Belit Onay’ın konuşmacı olarak katıldığı, “Being a Second Generation Immigrant in Politics in Germany” konulu panel, 18 Mart 2014 salı günü 18:00-20:00 saatleri arasında Ryerson University, Ted Rogers School of Management binasında gerçekleştirildi.

Belit Onay, 1981 Almanya doğumlu ve Türk kökenli bir Alman politikacı olarak, Birlik ’90/Yeşiller (Alliance ’90/The Greens) partisinden 2013 yılında, Aşağı Saksonya eyaleti parlamentosuna milletvekili olarak seçilmiştir. University of Hannover’dan Hukuk diploması, daha sonra University of Bremen Hukuk fakültesinden doktora derecesi almıştır.

Panel başkanlığını RCIS Akademik Direktörü Harald Bauder’in yaptığı, Sn. Mustafa Koç’un (Professor, RU Department of Sociology & Centre for Studies in Food Security) destek verdiği panelde, Sn. Belit Onay özellikle Almanya’da göçmenlerin günlük hayatlarında ve politikada karşılaştıkları zorluklar, politik sistemin çalışması ve göçmen hakları konusunda tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Panelin devamında katılımcılar, göçmenlerin ve bulundukları toplum içinde başarılı olmaları için yapılabilecekler konusunda kendi gözlemlerini aktardılar ve sorular yönelttiler. Sn. Onay gerek Almanya’daki şartlara özel olarak ve genelleyerek gözlemlerini ve çözüm önerilerini aktardı.