Gürkan Sengül 11 (Small)

Editörden

Bir yandan baharı beklerken, Nisan ayı bir yandan da  gönüllülerimizin büyük bir heyecan ve özveri ile 23 Nisan etkinliklerimizi gerçekleştirdikleri ay.

23 Nisan Çocuk Bayramımız, Turkish Society of Canada’nın girişimleri ile yine her yıl olduğu gibi, Totonto’da da Uluslararası Çocuk Bayramı olarak ilan edildi. Toronto Belediye Başkanı’nın ilgili duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz.

16 Nisan’da gerçekleştireceğimiz bu etkinlik ile ilgili duyurumuzu ve etkinlik programımızı da ekledik.

Çanakkale savaşlarının 101. Yıldönümü. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bu sayımızda değerli büyüğümüz Mehmet Şükrü Hüner’in kaleminden okuyacağız.

Anadolu Halk Oyunculari (AFD) ve Ezgi Turk Halk Müzik grubunun 35. kurulus yıldönümü için gerçekleştirecekleri etkinlik duyurumuz da bu sayımızda.

Kanada’da yaşayan Rus kökenli toplum üyelerini aynı çatı altında toplamayı hedefleyen United Russian Diaspora of Canada yöneticileri ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. İlginizi çekeceğini umuyoruz.

Türkmen kardeşlerimizin de bir etkinlik haberi var bu sayımızda. Özellikle Türkmen müziğine ve klasik müziğe ilgi duyan okurlarımızın dikkatine.

Porselen sanatçımız Birgan Narter Toronto’daydı. Biz de fırsatı kaçırmadık ve bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yazarlarımız yine özveri ile hazırladıkları yazılarını sizlerle paylaşıyor.

Elif Barut, bu sayımızda onceki bir yazısında da ipuclarını verdiği masal anlatma yeteneğinin daha nerelere ulaşabileceğini gösteriyor sanki.

Asuman Dinçer, artık tekrarlamaya bile gerek olmayan harika tariflerini yine harika fotoğraflarla süsleyerek  bizlerle paylaşıyor.

Tolga Turanlı, bizlere iç tasarım ile ilgili birikimlerini aktarmaya devam ediyor.  Amatör meraklılarımıza tavsiye edilir.

Serdar Özyetiş, briç konusundaki engin tecrübesini, keyifli anlatımı ile süsleyerek briç meraklıları için yine ilginç bir oyun analiz ediyor.

Bu sayımızda genç bir konuk yazarımız daha var. Erman Erzurumluoğlu, üniversite eğitiminin bir parçası olarak yaptığı araştırmalardan birini bizlerle paylaşıyor. Ekonomi  ile ilgilenen okurlarımız için özellikle değerli bir kaynak olacaktır.

Şiir köşemizin bu ayki konuğu genç yaşta kaybettiğimiz Sabahattin Ali. Ölümünün 68. yıldönümünde anıyoruz.

Yine ve yeniden sevgili Fulden Erkan’a web sayfamız ve Telve için verdiği sonsuz emek için, bu sayının hazırlanmasında katkısı olan tüm gönüllülerimize ve yazarlarımıza özverileri için gönül dolusu teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

Saygılarımızla

Turkish Society of Canada