Esma Yakut Ozdemir – 10 Kasim  2015 – 155 (Large)

Teşekkür Mesajları

8 Kasım günü Isabel Bader Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiğimiz Atatürk’ü anma ve Çanakkale Savaşı’nın 100.yılı etkinliğimizin ardından gönüllülerimizden ve seyircilerimizden yüze yakın teşekkür mesajı geldi. Hepsini yayınlamak mümkün olmayacaktı, bu nedenle rastgele seçtiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hülyacığım gerçekten çok güzeldi, inan bizlerde sahnede ağlayarak rolümüzü yerine getirmeye çalıştık. Ön sıralarda o sürekli göz yaşlarını silenleri gördükçe ne kadar duygulandım bilemezsin. Çanakkale `yi, Kurtuluş savaşımızı, Atatürk `ümüzü asla unutmayacağız, unutturamayacaklar!
Tekrar tekrar emeğinize sağlık, umarım her sene büyüyerek tekrar bu etkinlikler düzenlenebilir.
Sevgi ve selamlar,
Günay


Bizler var oldukça, Alzemier olmadığımız müddetçe bu Atatürk aşkı bitmez. Muhteşemdi herşey, herkesi gönülden kutluyorum. Son derece özverili çalışmalar, azimli insanlarla beraber olmaktan büyük keyif aldım her zamanki gibi. Hülyacığım sen olmasaydın bu organizasyonu böyle coşkuyla biraz zor kutlardık, bunu kabul etmek lazım. Yine kutlanırdı tabii, ama senin yaratıcılığın, ikna kabiliyetin herkese vasıf değil benim naçizane fikrim. Herkese çok teşekkürler. Daha nicelerine……Sevgiyle kalın!

Nermin


Ben de aranıza yeni katılan biri olarak coşkuma ortak arkadaşlarla bir arada Olduğum için, Sevgili  Hülya ,disiplin ve canı yürekten çalışmaların için, Katılan ve destekleyen tüm Arkadaşlara emekleri için sonsuz teşekkürler.

.Büyük Önder Atatürk’ümüz bizim..Ne şanslıyız ki biz onun evlatlarıyız..

SAYGI ve Özlem’le ANIYORUZ.

Sevgilerimle

Serap


Sevgili Hülya,
Her sene büyük bir gurur ve mutlulukla başardığımız etkinliklerin ardından seneye ben artık yer almayayım çok yoruldum yerime arzu eden gönüllüler geçsin diye düşünüyor ama sonra bizim için canını feda eden, bizim çok daha bağımsız, çağdaş, refah, laik yaşamamız için bugünlerimizi sağlayan başta Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve bu uğurda çaba gösteren bütün insanları düşününce benim yorgunluğumun lafının bile edilemiyeceğini düşünerek yeniden büyük bir şevkle ve istekle katılıyorum. Başarıyla bitirdiğimiz etkinliğin ardından hissettiğim gurur ve gözyaşlarımın vatanı kurtarmak için çaba gösteren insanların çektiklerinin ve inanilmaz çabalarının yaninda bir hiç kalacağının bilinciyle.
Bu amaçla memleketimizden çok uzaklarda hala bu bilinci taşıyan ve yaşatan hatta bizden sonra gelecek kuşaklarada bu bilinci aşılamaya çalışmak amacıyla düzenlenen etkinlikler için öncelikle Düzenleme Komitesindeki arkadaşları ve bu işi canı gönülden gerçekleştiren bütün gönüllü arkadaşları kutlarım. Sevgili Sunay Akın`ın da belirttiği gibi Hisse senetlerinin değil Hissi Senetlerin geçerli olduğu bir dünyada yaşamak ve daha nice güzel etkinliklerde birlikte olabilmek dileğiyle
Sevgiler
Tülin


Sevgili Arkadaşlar,

Ben de hem kendi adıma hem de Turkish Society of Canada Yönetim Kurulu adına öncelikle Hülya’ya (sağlığını, ev yaşantısını ikinci plana atarak, yaratıcılığı ve aylarca süren titiz çalışmasıyla profosyonellere taş çıkartacak bir şekilde, olduğu gibi gerçekleri yansıtan duygu dolu bir produksiyona imza attığı için) ve Cenk’e (gene işinden, gücünden ve  aile yaşantısından fedakarlık yaparak harika bir projeye liderlik yaptığı için), çok titiz bir çalışma ortaya koyan 10 Kasım Organisazyon Komitesi’ne ve elimiz ayağımız, olmazlarsa olmazlardan Destek grubumuza ( 2 ay boyunca Hülya’nın sabah 6 içtimasıyla ayakta olup,  hiç şikayet etmeden canla başla çalıştıkları için) ve tabiiki siz Can Gönüllülerimize (kimi tüfek yaptı, kimi kağnı arabası, kimi asker oldu, kimi hemşire, kimi satışta destek verdi, kimi sunuculuk yaptı, kimi saz çaldı,  kimi saçını kazıttı,  kimi yanık sesıyle Türkü söyledi, kimi teknik ekibi oluşturdu, kimi çerçeveli Atatürk resimleri yaptı,  kimi ney çaldı, kimi  harika sesiyle Çanakkale Geçilmez’i söyledi,  kimileri orotoryo grubunu oluştudu, kimi dekor için çalıştı, kimi yük taşıdı, kimi harika resimler ve videolar çekti ama en önemlisi herkes tek bir yürek oldu o gün)  TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUZ. İyi ki varsınız, Atamız’a layık bireyler olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik.

Sevgiler

Nalan


Merhaba arkadaşlar, bu yıl aranızda olamadığımız için üzgünüz. Yüreğimiz sizinle çarpıyor. Ulu önderimizi saygıyla anıyor, emekleriniz için sizlere ve tüm gönüllü arkadaşlara sonsuz teşekkür ve sevgilerimizi iletiyoruz.

Rabia & Esat


Sevgili TSC Ailesi,

Hep birlikte Ulu Önderimizi ve Şehitlerimizi andık. Toronto’da yaşayan ve Türk Toplumu’nu  birleştirmek adına inanılmaz bir emek ve özveriyle, kaliteli  ve duyarlı bir organizasyona daha imzanızı attınız.

Ortak paydası Turkiye Cumhuriyeti, Atatürk sevgisi, vatanseverlik, aile, dostluk olan siz güzel insanlarla birlikte bu organizasyonda kızlarımla beraber yer almak beni beş senedir olduğu gibi tekrar çok gururlandırdı.

Sevgili Hülya, bu harika programa yüreğinin en derinlerinden çıkartarak bizlerlerle buluşturduğun,  profesyonel işlerin gercekten inanarak çıktığını herkese öğrettiğin, bizlere inandığın, yönlendirdiğin, heyecanın,duyarlı yaklaşımların ve güzel insanlığın için ne kadar teşekkür etsem az…

Idari kadrodan, teknik kadroya tüm arkadaşlarımın herbirinin emeklerine, yüreklerine saglık.

Ülkemizden ve ailemizden uzakta olmamıza rağmen burada kocaman bir aile olmak çok güzel.

Daha nice gururlu, başarılı organizasyonlara..

Sevgiler,

Meylin


Sevgili Hülya,
Canım, mailinle gözlerimi yaşarttın birkez daha!
Zaten haftalardır gözümüzün yaşı hiç eksik olmadı, gerek provalarda, gerekse gerçek performansta, hep ilk kez duyarmış gibi tüylerimiz diken diken oldu, burnumuzun direği sızladı, gözlerimiz yaşardı her defasında!
Sizleri, özellikle seni, can-ı gönülden tebrik etmek istiyorum.. Tabi emeği geçen herkes, sizler, bizler canla başla çalıstık, başarı, gurur hepimizin!!
Ama; özveriniz, bu yola baş koyuş biçiminiz, işinizi ciddiye alıp, bu seviyelere kadar getirmenizin önemi inkar edilemez!!
Herşey icin birkez daha, çok teşekkür ederim!
Ayrıca 8 Kasım’da yaptığı etkileyici konusması dolayısıyle, Atatürk’u anlatış biçimiyle Cenk’i kutluyorum!!

Aziz Atamızın ve tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun!
Sizlere katılmakla ne iyi, ne doğru bir karar verdiğimizi yineleyerek bitiriyorum..
(vaktini biraz fazla aldım belki ama, Pazar gününden beri, içimizdeki coşku hala devam ediyor, onun yansımasıdır;)
Sevgiler
Aysen


Canımmmmm Hülya’cıııımmmm,

Eline, diline, yüreğine sağlık! İyi ki varsın, iyi ki başı çekiyorsun!

Çok mutlu oldum bu ekiple olmaktan 🙂  düşündüm vatanına, Ata’sına böyle bağlı bizlerden birinin taaa buralarda donanımlı şekilde okutup yetiştirip , memleket sevgisini de aşılayabildiği bir evladı keşke gelecekte Türkiye’ye ışık taşıyan bir Mustafa Kemal olsa… Ahhh … Ahhh…

Darısı nice güzel organizasyonlara!  Kucaaakkk dolusu sevgileeeeerrrr!

Başak


Merhaba Hülya,

Ellerinize sağlık, gerçekten şahaneydi. Sabah iki defa prova seyrettiğim halde gösteri sırasında hala göz yaşlarımı tutamadım. Etraftan aldığım duyumların hepsi “çok başarılı” olduğu yönünde. Gelemiyenlerin müthiş bir anma törenini kaçırdığını söylüyorlar.

Tekrar emeklerinize sağlık,

Öpüyorum

Hale


Hülya Hanım, Basta siz ve değerli eşiniz Cenk Bey olmak üzere bu guzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler.. Duygu ve gurur dolu bir gündü.. Yeşim Hanım, Bugün göndermemizi rica ettiğiniz için ayıklama şansım olamadan yolluyorum fotoğrafların hepsini. Umarım beğendikleriniz çıkar içinden.. Sevgi ve muhabbetle Esma”


Sevgili Hülya,

Bugün yüreğim coşkuyu, umudu, insan olmanın yüce anlamını, liyakatı, pişmanlığı, hüznü, acıyı ve daha birçok hissi öylesine derinden duydu ki… Ne diyebilirim, nasıl ifade edebilirim bilemiyorum. Galiba bunların içinde en güçlüleri, Ata’mıza layık olamamanın verdiği acı, ama buna karşılık O’nun ve arkadaşlarının çok daha büyük zorlukları ne koşullarda aşabildiğini anladığımızda ve birlik olabildiğimizde ortaya çıkan coşkunun önünde hiçbir engelin duramayacağını görmenin verdiği umut oldu.

Hayatta her zaman umuda yer var; 8 gün önce ülkemde yaşanan tablo sonrasında kapıldığım büyük umutsuzluğu bir kere daha sayenizde üzerimden atabildim. Sahnedeki arkadaşlarım da biz seyirciler de ağlıyorduk; bu birlikteliğe, bu coşkuya ve inanca öylesine ihtiyacımız var ki… Böylesine tek yürek olabildiğimizde kendimizi öylesine güçlü hissedebiliyoruz ki… Budur işte eksiğimiz, budur işte yolumuz; ışık tutan sizlerle önümüzü açabiliriz.

Sana, eşine, bugünün gerçekleşmesinde en miniğinden en büyüğüne tüm katkıda bulunanlara ve tabii ki Sayın Sunay Akın’a tüm kalbimle teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız… Eminim bu coşkuyu yürekten yaşayan hepimizin yetiştirdiği yavrularımız, aklın ve bilginin ışığında gün gelecek Ata’mızın emanetine bizden daha çok sahip çıkacaktır.

Bir kere daha binlerce teşekkürler, hepinize sonsuz sevgiler,

Bingül


Hülya Hanım iyi akşamlar,
Yazmak için yarını bekleyemedim. Çok yorulduğunuzu tahmin ediyorum. Ama inanın yorulduğunuz her ana değmiş. Olağanüstü etkileyici bir  anma töreniydi. Tüm emeği geçenlere sizin nezdinizde teşekkür ederim. Sunay Bey yine her zamanki gibi hepimizi coşturdu. Gözyaşlarını tutamayanlar arasındaydım. Bu coşku içerisinde sizle samimi duygularımı paylaşmak ve bizzat teşekkür etmek istedim.
Çok teşekkürler. Emeğinize, zamanınıza, yüreğinize sağlık.
Sevgiler
Aysun


Her sene gerçekleştirdiğiniz sunumla yeni doruklara çıkıyorsunuz.

Fikrinize, emeğinize sağlık……

Sevgiyle,

Demir

 


Değerli sevgili kardeşlerim Hülya’cığım, Cenk bey,  hala dünkü inanilmaz programın tesirindeyim.  Ne kadar güzel bir sunumdu, sizlere, gece gündüz verdiğiniz emeklere nasıl teşekkür edilir bilemiyorum ben.  Sağ olun, var olun.  43 yıldır  yaşadığım Toronto da böyle verimli çalışkan , başarılı bir gurup görmedim.
Sevgimle sizleri kucaklıyorum
Süheyla ablanız


Rüçhancım iyiki gönderdin 🙂
Muhteşem bir gün yaşattınız bize. Ellerinize, gönüllerinize sağlık. Çok yorulmuşsunuz ama değmiş emeklerinize.  Hülyacım seni ayrıca tebrik ediyorum. Şahaneydi tek kelimeyle. Hem senaryo, hem sahneye koyma, dekor, kurgu … daha ne diyeyim … hepsi kusursuzdu.
Bu vatan nasıl kurtalırdı, ne canlar verildi …. bir daha hatırlattınız bize. Çok sağolun, varolun.

Sevgiyle kalın.
Şehnaz


Tek kelimeyle şahaneydi gerçekten! Bu kadar güzel hazırlanılabilir, bu kadar duygular güzel ifade edilebilir, bu kadar anlamlı ve dolu dolu olabilir! Bütün çalışanların, bütün emeği geçenlerin, can-ı gönülden katkıda bulunanların çok çok ellerine sağlık, hepsine büyük teşekkür borçluyuz, ama ben Hülya’yı ayrıca gönülden kutluyorum, bu kadar güzel bir sunuma her seyiyle imzasi attiğı, böyle duygu dolu bir yapıya çok ihtiyacımiz olduğu bir günde bizlere sunduğu için son derece içten teşekkürlerimi kendisine buradan yollamak istiyorum. Harika bir insansın, vatan sevgisi dolu bir kişisin ama bütün bu duyguları da en iyi biçimde sunabilecek yetenek ve özveriye de sahipsin. Gönülden tebrik ediyorum seni ve herkesi. Çok ama çok ağladık, ama bizlere bu vatanın nasıl kazanıldığını bir kez daha son derece duygusal ama gerçekçi bir şekilde anlattınız siz ve sevgili Sunay Akın. Ellerinize, dilinize sağlık, yorgunluğunuza değdi.
Binlerce teşekkürler..
Sevgiyle kucaklıyorum hepinizi.
Nilgün


Sevgili Hülya ve TSC Yönetim kurulu,
Şehnaz ve Nilgün’ün çok güzel bir şekilde anlattıkları harika Çanakkale ve Atatürk gösterisi için seni tüm kalbimle kutluyorum Hülyacığım. Ayrıca sevgili TSC yönetim kurulunu da canla  başla çalışıp, kendilerinden, ailelerinden zaman ayırıp bu gösteriye katkıda bulunduklarından dolayı kutluyorum. Çok ama çok emek verilmiş bir gösteriyi hep beraberce harika şekilde sundunuz. Eminim siz ve sizler gibi gençlerimiz olduğu sürece benim içim hala ümit dolu. Güzel Türkiye’miz sizin gibi olan, düşünen kişiler tarafindan bir gün Ata’mızın kurduğu Turkiye’ye dönecektir. Unutmayalım “Mustafa Kemaller ölmez”, birgün mutlaka ortaya çıkarlar. Ayrıca biz gönüllüleri de bir araya topladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklarken, iyi günler diliyorum.
Sevgilerimle,
Bilge


Çok güzeldi. Her şeyi ile. En küçük detaylar bile en büyük dikkatle yapılmıştı.
Senaryo, performans, anlam ve içeriği zaten en başta.
Koronun her yeri inleten “Kemaller ölmez” i daima kulaklarımda kalacak.
Unutulmaz bir anı.
Zafer


Sevgili Cenk ve Hülya

Şehit babasını bırakın sarılmayı dünya gözü ile bir kez bile görememiş bir babanın oğlu olarak 12 yaşımdan beri Çanakkale ile ilgili her araştırmanın, her romanın, farklı ülkelerdeki hemen her kaynağın içinde “neden” sorusunun cevabını arıyorum.

Şahsınızda Sunay Akın ile Atatürk ve Çanakkale Savaşını anma günü programında emeği geçen tüm yöneticlere, gönüllülere ve sponsorlarınıza aradığım cevaba bir adım daha yaklaşmamı sağladığınız için teşekkür ederim. Yolumun uzun ve atılacak daha çok adımımın olduğunun farkındayım ama geri dönmeye ya da yarıda bırakmaya niyetim yok

Size ve özellikle genç gönüllülerinize özel bir programda Çanakkale Savaşının Kanadada Bıraktığı izler konusundaki araştırmamı sunma teklifim hala geçerlidir. Özellikle bu güzel ekiple bildiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bu güzel insanların tarihimizin en derin yara izini birakan bu savaşı Kanadalı dostları ile ortak bir noktadan başlayarak paylaşmasından ve hatırlamasından ve belki de aynı sorunun cevabını birlikte aramaya başlamasından büyük mutluluk duyarım. Ne zaman nereye gelmemi isterseniz ben hazırım.

Hepinizi kucaklıyorum.

Birol