unnamed-6

Basın Bülteni ve Teşekkür – MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI 5 Kasım 2017

Değerli Toplum Üyelerimiz,

Bugün 10 Kasım, Atamız’ın beden olarak aramızdan ayrıldığı ilk gün; ama aynı zamanda fikirlerini yaşatmak ve Atatürk Aydınlanmasını öğretmek için dünyanın neresinde olursak olalım üzerimize düşen göreve inadına sarılmamızı ve görevin hepimize geçtiğini de bildiren ilk gün…

Saygılarımızla,
Turkish Society of Canada

BASIN BÜLTENİ ve TEŞEKKÜR
ULU ÖNDERİMİZ BAŞKUMANDAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü
ANMA TÖRENİ
KAYITSIZ ŞARTSIZ CUMHURİYET
5 Kasım 2017 – Isabel Bader Theatre, Toronto

Turkish Society of Canada olarak,  5 Kasım 2017 Pazar günü Isabel Bader Tiyatrosu-Toronto’da düzenlediğimiz ANMA PROGRAM’ında, 500’u aşkın toplum üyelerimizin katılımıyla; Asrın Dehası, kendi kaderini ulusuyla birleştiren, yıkık bir devletin kalıntılarından Türkiye Cumhuriyeti’ni  yaratan, Türk’ün Atası, Büyük Asker Başkumandan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında sevgi, saygı, şükran ve özlemle bir kez daha andık.

Bu anlamlı günde, “Atatürk’ün Işığında Yeni Hikayelerle” adlı YEPYENİ gösterisiyle, bizleri büyük bir ustalıkla tarihin sayfalarında gezdiren, çağın filozofu, şair ve araştırmacı yazar, sanatçımız Sayın Sunay Akın’a, bu etkinliğin gerçekleşmesine aylarca süren özverili çalışmalarıyla katılan ve “Kayıtsız Şartsız Cumhuriyet” adlı sunumu gerçekleştiren Türk Toplum üyelerine ve gönüllü ordumuza, destek veren organizasyonlara ve sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Atamızın eserlerinin yılmaz bekçileri olduğumuzu yinelediğimiz bu anlamlı güne katılarak, bu günü bizlerle paylaşan, bizlerle tek yürek olan siz Türk Toplumunun değerli üyelerine çok teşekkür ederiz.

Turkish Society of Canada olarak, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni’ni toplumumuza geniş çapta ve ücretsiz sunabileceğimiz en uygun mekan olarak sectigimiz Isabel Bader Tiyatro salonunun kapasitesi, Anma Töreni başlamadan önce dolduğundan, yangın güvenlik kuralları gereğince salona seyirci almayı durdurmak zorunda kaldık.
Böyle anlamlı bir etkinliği izlemek için, zamanların ayırıp mekana gelen, ancak izleyemeden dönmek zorunda kalan toplum üyelerimizden özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

PROGRAM:

Ayşegül Kalkan tarafından takdimi yapılan Anma Günü programına, Büyük Önder Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları, şehitlerimiz ve kahramanlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın okunmasıyla başlanmıştır.

Anma günü programına Turkish Society of Canada adına Cenk Sayın’ın günün anlam ve önemini aktaran açılış konuşmasıyla devam edilmiştir.

Yüreklerindeki Atatürk sevgisiyle, O’nun ilke ve devrimlerine dünyanın diğer ucunda bile bağlı kalan Toronto Türk toplum üyeleri; Turk ulusunun, vatan topraklarını savunduğu, bağımsızlığını canı pahasına korumak için milli mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı yıllarından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar geçen dönemi sahnede canlandırdıkları ve program sunumu Ergun Gülbay’in gerçekleştirdiği, “ Kayıtsız Şartsız Cumhuriyet” adlı gösteriyi coşkuyla sergilemişlerdir.

Programın ikinci bölümünde, büyük usta, gazeteci, anlatırken güldüren, düşünce kapısını beyinlerde gülümseme anahtarıyla açan, çağın filozofu, şair ve araştırmacı yazar Sunay Akın; tarihsel bilgiler ile insanlara verdiği toplumsal içerikli mesajları harmanlayarak, bizleri büyük bir ustalıkla tarihin sayfalarında gezdirdiği, “Atatürk’ün Işığında Yeni Hikayelerle” adlı YEPYENİ gösterisini mükemmel bir şekilde sunarak, sergilediği olağanüstü performans ile tüm gönülleri fethetmiştir.

ANMA TÖRENİ VİDEO GÖRÜNTÜLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNK’LERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ:

Turkish Society of Canada 10 Kasım 2017 Klip: 

Cenk Sayın Açılış Konuşması + Türk Toplum Gönüllüleri’nin Gösterisi: “Kayıtsız Şartsız Cumhuriyet” + Sunay Akın’dan Enstantaneler + Kapanış Sahnesini (Atamız’a And’ı) içeren linkler:

Sözcü Gazetesi Haberi : Kanada’da 10 Kasım Etkinliği:

http://www.sozcu.com.tr/2017/gunun-icinden/kanadada-10-kasim-etkinligi-2083807/

SPONSORLARIMIZ:

2017 TÜM ETKİNLİKLER:
Pavel Sectakof, Orthodontist
Günsan Çetin
Cenk Sayın
Füsun-Mehmet Uzuner
Tolga Turanlı
Fred Pristine

PLATİN
Uluç Özgüven, Investors Group

ALTIN :
Gülay Erdoğan Metivier, EduCan Int. Educational Consulting
Orçun Tüten – Brain Republic
Efnan Abacıoğlu, Forest Hill Real Estate
DENTALPOINT Dr. Hasan Alkumru & Associates
Türk Kültür ve Folklor Derneği

GÜMÜŞ :
Mega Plus Group
CEB Design
Anatolia Restaurant
Sinan Eröz, www.dreamconcepts.ca
Barsan Global Logistics Canada Inc.
Ceylan-Sinan Melikoğlu
Dr. Rashid Anwar

BRONZ:
Nihal Yeşil
Osman Baran
Türkan Menteş
Elvan Amasya, Royal LePage On Yonge

MEDYA SPONSORLARIMIZ:
Turkuaz TV
Radio Perfect
Katalog Kanada
Telve

DESTEKLEYEN KURUM VE TOPLUM ÜYELERİMİZ:
Ankara Kitaplığı
Anadolu Halk Oyuncuları
Birol Uzunmehmetoğlu
ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen diğer sponsorlarımız