lavanta 1 (Medium)

Canada Day Lavanta Bahçeleri Gezisi

Fotoğraflar: Nermin Kahramanoğlu

1 Temmuz Kanada Günü’nde Turkish Society of Canada ve Mavi Tour işbirliği ile Lavanta Bahçeleri Gezisi  düzenlendi. Gezi kapsamında bir otobüs dolusu katılımcı rehberlerimiz eşliğinde Bonnieheath Estate Lavanta Bahçeleri ve çevresini gezme ve farklı yerleri tanıma fırsatı buldular.

Sabah 8:00’den itibaran toplanma yerlerinde buluşmaya başlayan katılımcılar önce botanik bahçelerini ardından lavanta bahçelerini gezdiler. Öğle yemeği ise piknik ortamında açık havada  yenildi. Mevsimin soğuk geçmesi nedeni ile bu yıl gecikmeli çiçeklenmeye başlayan lavantaların tam olarak açılmamış olması biraz hayal kırıklığı yaratmış olsa da genel olarak keyifli bir ortam idi. Ardından yapılan şarap bağları gezisi ve şarap tadımları ilgilenenler için keyifli zaman geçirmelerini sağladı.

lavanta 4 (Medium) lavanta 2 lavanta 3

Gezi sonrasında yapılan katılımcı anketinde, bu yıl ilk defa düzenlemiş olduğumuz bu tip bir gezi etkinliği hakkında kendilerinin değerlendirmelerini alma fırsatını almış olduk. Bu yorumlar gezi ile ilgili olumlu görüşlerin yanında gelecekte planlanacak gezilerde dikkate almamız gerekecek değerli önerileri de içeriyordu.

Uzun bir planlama döneminin sonunda, bir gün içinde tamamlanan bu yolculuğa katılan tüm toplum üyelerimize, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Gelecek yıl daha farklı gezilerde birarada olmayı diliyoruz.