featured

Editörden

Sevgili okurlarımız,

Yazı hızla geride bırakırken sonbaharla beraber yine hayatın hızlandığı ve etkinliklerimizin de yoğunlaştığı bir döneme giriyoruz.. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlamakla beraber 10 Kasım çalışmalarımızın da hazırlıkları son sürat devam ediyor. Ata’mızı, aramızdan ayrılışının 79. yılında, 5 Kasım’da yine University of Toronto’nun Isabel Bader Tiyatrosu’nda Sunay Akın’la birlikte anıyor olacağız. Etkinlik duyurumuzun detaylarını bu sayımızda göreceksiniz.

Cumhuriyetimizin 94. yil donumu sebebiyle Ata’mizin 4. Kurultay Konuşması’nı birkez daha hatırlıyoruz..

Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türksen ve Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, 1 Ekim Pazar günü Toronto North York Cıvıc Centre’da bizlerleydi. Konferanstan ziyade aydınlatıcı yorumlarla keyifli bir sohbet niteliğinde gerçekleşen programımızdan resimleri sizler için derledik.

Gönüllülerimizden sevgili Emel İşcan Demir 5 Eylül tarihinde düzenlediğimiz Bayram Yemeği’miz hakkında bir yazı hazırladı bizlere..

Sevgili Elif Barut bu sayımızda bir arkadaşının paylaşımından yola çıkarak düşüncelerini ve ona hissettirdiklerini anlatıyor bu yazısında. Öğretilenlerdense sezgilerimize daha fazla itibar etmeyi öğrenmenin altını çiziyor, bir de kitap tavsiyesinde bulunuyor. Okumadan geçmeyin..

Psikoloğumuz sevgili Bahar Özkan Kerse de ‘gurur’ üzerinde yoğunlaşıyor bu kez ve gururun arkasına gizlenmenin nelere sebep olduğundan bahsediyor..

Gönüllülerimizden sevgili Sezin Atasoy’un bir uzak doğu seyahatinde yakından tanıma fırsatı bulduğu Taro ile ilgili bir anısını paylaştık sizlerle..

Bu sayının sözü kısmında Charles Darwin’e yer verelim dedik.

Yazarımız sevgili Asuman Dinçer nefis bir geleneksel Balkan tarifi ile bizlerle bu kez.

Şiir Güzeldir köşemizde de yine Cahit Sıtkı Tarancı’ya ışık tuttuk, en ünlü şiiriyle..

Yazarlarımıza ve sevgili Fulden Erkan’a Telve’mizdeki sonsuz desteği için teşekkür eder, bu sayımızı keyifle okumanızı dilerim..

Bir sonraki sayıda yine renkli kareler ve güzel haberlerle görüşmek dileğiyle..